Dotknuté budú weby s útokmi proti osobám alebo skupinám obyvateľov podľa ich pohlavia, rasy alebo viery. Nižšie v zozname vyhľadávaných webov sa môžu ocitnúť aj nepresné alebo inak pochybné informácie.

Špeciálne tímy podľa agentúry AP už s týmto cieľom internet skúmajú a označujú napríklad pornografické stránky. Nedôveryhodné alebo inak nehodnoverné weby z vyhľadaného zoznamu nezmiznú, len sa posunú nižšie a uvoľnia pozíciu dôveryhodnejším.

Nové smernice pre preskúmavacie tímy majú 160 strán a dávajú nahliadnuť do kritérií, ktorými pracovníci spoločnosti weby hodnotia. Za dôveryhodné sú napríklad označené webové stránky novín, ktoré získali sedem novinárskych Pulitzerových cien. Nedôveryhodný je naopak spravodajský web obsahujúci gramatické chyby a preklepy.

Ako príklad smernice uvádzajú vyhľadávanie slovného spojenia „dejiny holokaustu“. V hornej časti zoznamu sa neobjaví web, ktorý obsahuje text alebo článok s titulkom „desať dôvodov, prečo sa holokaust nestal“. Neznamená to však, že bude zo zoznamu úplne vyradený.