Francúzske ministerstvo verejných služieb v piatok s okamžitou platnosťou zakázalo zamestnancom verejného sektora sťahovať si do služobných telefónov aplikácie z kategórie zábava. Zdroj z ministerstva pre agentúru AFP uviedol, že medzi nimi bude aj čínsky TikTok a streamovacia služba Netflix.

Po zákaze TikToku v iných európskych krajinách sa aj francúzska „vláda rozhodla zakázať sťahovanie a inštaláciu aplikácií na služobné telefóny poskytnuté štátnym zamestnancom“, oznámilo ministerstvo.

Zákaz, ktorý platí okamžite a celoplošne, sa vzťahuje aj na streamovacie aplikácie, ako je Netflix, hry, ako je napríklad Candy Crush, a ďalšie aplikácie, ako sú Instagram, Snapchat a Tinder, uviedol hovorca ministerstva pre agentúru Reuters.

Používanie aplikácie TikTok v služobných telefónoch už zakázali Spojené štáty, Kanada, Belgicko, Nový Zéland i Európska komisia.

Ďalšie dôležité správy

WA 6 archív Culver City - Na archívnej snímke zo 17. marca 2023 budova čínskej sociálnej siete TikTok v americkom meste Culver City. Britská spravodajská stanica BBC v pondelok 20. marca 2023 uviedla, že svojim zamestnancom odporučila, aby si vymazali  videoaplikáciu čínskej sociálnej siete TikTok, ak ju nevyhnute nepotrebujú z pracovných dôvodov.   Britská vláda vo štvrtok oznámila, že z bezpečnostných dôvodov zakazuje používanie populárnej aplikácie TikTok na vládnych zariadeniach. Tento krok
Neprehliadnite

Čína dôrazne odmieta obvinenia na adresu svojich technologických firiem