„Poslali ste správu do nesprávnej skupiny, pomýlili ste sa v písmenách alebo iba chcete vymazať nejakú správu? Nie ste jediný!“ píše Facebook na firemnom blogu, kde uvádza, že novinka je už dostupná pre používateľov po celom svete.

O spomínanej funkcii sa hovorilo od apríla minulého roka. Portál TechCrunch v tom čase informoval, že Facebook povolil vymazať správu, ktorú v Messengeri posielal jeho zakladateľ Mark Zuckerberg. Na to sa zrejme nemalo prísť, no firma vtedy situáciu hasila vyhlásením, že interne skúša všetky funkcie, ktoré chce časom sprístupniť širokej verejnosti.

Testovaná funkcia je už aktuálne dostupná nielen pre Marka a spol. Ak bude chcieť ktorýkoľvek používateľ vymazať odoslanú správu v Messengeri, najnovšie sa mu po kliknutí na správu vo vlákne zobrazí okrem pôvodnej možnosti – vymazať správu pre seba – aj nová „Vymazať pre všetkých“. 

Vo Facebooku sa už dajú mazať odoslané správy. Do desiatich minút

Facebook umožnil vymazávanie odoslaných správ v Messengeri Zdroj: Messengernews.fb.com

Ak si zvolí možnosť zmazania pre všetkých do desiatich minút od poslania, správa z konverzácie natrvalo zmizne. Funkcia sa dá využiť v individuálnych četoch aj skupinových konverzáciách. Spoločnosť novinku avizuje v najnovšej verzii aplikácie určenej pre operačné systémy iOS a Android. 

Ako pripomína TechCrunch, novinku okrem praktického využitia pri bežných omyloch ocenia napríklad aj používatelia, ktorí Messenger používajú na flirtovanie – budú môcť napraviť svoju prehnanú úprimnosť, prípadne zjemniť odpoveď, keďže budú mať do desiatich minút k dispozícii „druhú šancu“. 

V messengerovej aplikácii WhatsApp už Facebook podobnú funkciu má. Vymazať odoslanú správu môžu jeho používatelia do jednej hodiny po odoslaní. Rovnako je možné odoslaný text či fotku zmazať aj na Instagrame, kde sa navyše dá nastaviť iba jednorazové zobrazenie odoslanej fotky či videa v konverzácii.

Zmazanie poslanej správy umožňuje aj Google vo svojom e-mailovom klientovi Gmail. Je na to však iba krátky čas od 5 do 30 sekúnd, ktorý si nastavuje sám používateľ.