Sociálna sieť Facebook zrušila stránku austrálskeho šéfkuchára a šíriteľa konšpiračných teórii Petea Evansa za opakované šírenie nepravdivých informácii o koronavíruse SARS-CoV-2. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Evans, ktorý má na sociálnych sieťach viac ako milión odberateľov, je podľa AFP vplyvný šíriteľ konšpiračných teórii o pandémii a vakcínach.

Archív V. Breinera
Neprehliadnite

Slovensko má s konšpiráciami problém, situácia je kritická na Facebooku

Facebook vo štvrtok uviedol, že nikomu „nedovolí zdieľať dezinformácie, ktoré by mohli viesť k bezprostrednej fyzickej ujme“ alebo ku klamstvám o vakcínach proti COVIDu-19.

„Máme jasné pravidlá proti obsahu takéhoto typu a zrušili sme facebookovú stránku Petea Evansa za opakované porušenie týchto pravidiel,“ uviedla spoločnosť Facebook vo vyhlásení.

Facebook už predtým stiahol jednotlivé Evansove príspevky za porušenie pravidiel v oblasti šírenia nepravdivých informácii, uvádza na svojej webovej stránke austrálska stanica ABC.

Vladimir Putin
Neprehliadnite

Biznis konšpirátorov financujú Rusi. Ich šíritelia dostávajú desiatky tisíc eur

Evansov používateľský účet na sieti Instagram, ktorú vlastní Facebook, je stále aktívny.

Šéfkuchár vyzýva obyvateľov mesta Sydney, aby neposlúchali zdravotnícke úrady a odmietali dať sa otestovať na prítomnosť koronavírusu, píše AFP.