Spoločnosť novinku avizuje v najnovšej verzii aplikácie určenej pre operačný systém iOS.

Okrem toho, že v opise aktualizácie predstavuje funkciu retušovania fotiek, pridala aj časť o pripravovanej funkcii odstraňovania správ, ktorá má byť dostupná čoskoro. Presný dátum, kedy sa tak stane, neuvádza.

Facebook teda používateľom umožní odstrániť z konverzácií správy už po tom, ako boli poslané. 

„Ak pošlete fotografiu náhodne, nesprávnu informáciu či správu do nesprávneho vlákna, môžete to jednoducho napraviť odstránením do desiatich minút po jej odoslaní,“ píše sa v aplikácii v rámci App Store, píše portál The Verge.

O spomínanej funkcii sa hovorí už od apríla. Portál Techcrunch v tom čase informoval, že Facebook povolil vymazať správu, ktorú v Messengeri posielal jeho zakladateľ Mark Zuckerberg. Podľa vtedajšieho vyjadrenia spoločnosti skúšajú interne všetky funkcie, ktoré chcú časom sprístupniť širokej verejnosti.

V messengerovej aplikácii WhatsApp Facebook už podobnú funkciu má. Vymazať odoslanú správu môžu jeho používatelia do jednej hodiny po odoslaní. Rovnako je možné odoslaný text či fotku zmazať aj na Instagrame. Google zas umožňuje odstrániť už odoslaný obsah cez Gmail do zvoleného časového limitu 5 – 30 sekúnd.