Írsku Komisiu pre ochranu dát (DPC) znepokojilo, že ju Facebook o svojom zámere informoval iba desať dní pred plánovaným spustením služby Facebook Dating v EÚ. Komisia tiež upozornila, že od firmy nedostala žiadnu dokumentáciu o hodnotení vplyvu na ochranu osobných údajov. Európska divízia Facebooku sídli v Írsku, čo z DPC robí hlavného regulátora tohto podniku v EÚ.

„Je veľmi dôležité, aby sa spustenie služby Facebook Dating uskutočnilo správnym spôsobom. Berieme si teda trochu viac času na to, aby sme zaistili, že produkt bude pripravený pre európsky trh,“ oznámila spoločnosť Facebook agentúre Reuters. Dodala, že sa usiluje o dôkladné zabezpečenie ochrany súkromia používateľov.

Facebook v septembri začal prevádzku zoznamovacej služby v Spojených štátoch. „Facebook Dating uľahčuje hľadanie lásky skrz to, čo máte radi. Pomáha začať zmysluplné vzťahy prostredníctvom spoločných vecí, ako sú záujmy, udalosti či skupiny,“ uviedla vtedy firma.

Upozornila, že u novej služby kladie veľký dôraz na bezpečnosť a ochranu súkromia, pretože „hľadanie milostného partnera je hlboko osobnou záležitosťou“.

Prístup spoločnosti Facebook k ochrane súkromia sa predvlani dostal do centra pozornosti po správe, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich mimo iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa.