Firma tak po vlne kritiky takmer zdvojnásobí počet zamestnancov, ktorí kontrolujú, či zverejnené príspevky nešíria násilie a neporušujú pravidlá stránky. Automatický softvér zatiaľ na úlohu nestačí.
Spoločnosť už zamestnáva vyše 4 500 ľudí, ktorí obsah sledujú, vyhodnocujú a pri porušení pravidiel odstraňujú. „Pracujeme na tom, aby sa takéto videá dali ľahšie objaviť a mohli sme rýchlejšie reagovať,“ povedal M. Zuckerberg agentúre Reuters.
Facebook sa dostal pod paľbu kritiky, keď sa na sociálnej sieti v uplynulých týždňoch objavili násilné videá a zostali tam niekoľko hodín.
Istý Američan napríklad nafilmoval, ako zastrelil chodcov. Muž z Thajska zase zverejnil, ako vraždí svoju dcéru a následne pácha samovraždu. Toto video malo na sieti 370-tisíc prezretí a Facebooku trvalo dlhšie ako deň, kým video odstránil.
Firma sa vo väčšine prípadov spolieha na upozornenie niektorého z 1,9 miliardy svojich používateľov. Príspevky s detskou pornografiou filtruje špeciálny softvér, píše agentúra DPA.
Facebook má od minulého týždňa na konte aj zachránený život. Zalarmoval políciu, ktorej sa podarilo zabrániť jednému používateľovi, aby si ublížil. „Inokedy sme toľko šťastia nemali,“ dodal M. Zuckerberg.