Aj napriek tomu, že aplikáciu si môže stiahnuť každý, ľudia vo veku 22 rokov a starší budú môcť vidieť len svoj vlastný profil. A to z dôvodu, že služba je určená pre študentov, ktorí sa majú dozvedieť viac o svojich spolužiakoch. Používatelia majú možnosť nahlásiť, ak sa do ich skupiny „nabúra“ niekto starší.
Aplikácia funguje aktuálne len pre zariadenia iOS, zaujímavá je aj vďaka tomu, že položky v profile sa nevypĺňajú textom, ale videami samotného používateľa. Tie appka spojí do sumárnej profilovej videovizitky.
Facebook LifeStage Zdroj: Techcrunch.com
Za nápadom stojí produktový manažér a tvorca Lifestage Michael Sayman, ktorý sa do Facebooku dostal pôvodne ako stážista.
„Pozrel som sa spätne na Facebook od roku 2004, v tej dobe som bol v druhom ročníku. Práve vtedy Facebook začal ponúkať možnosť vytvoriť si profily a neexistoval News Feed. A Lifestage funguje nejak podobne,“ vysvetľuje na serveri Techcrunch.com 19-ročný mladík.
Zdroj: Techcrunch.com
Vo feede možno vidieť ľudí zo školy, ktorí si nedávno aktualizovali svoje profily. Aplikácia využíva princíp gamifikácie, čím viac používatelia vyplnia, tým sa ich profily dostávajú na vyššiu úroveň a dozvedia sa o ostatných viac - na rozdiel od tých, čo svoje profily zanedbajú.
Aktuálne však v aplikácii neexistuje možnosť kontaktovať ľudí priamo, teda cez správu. M. Sayman to odôvodnil tým, že on a jeho priatelia majú množstvo chatovacích aplikácii, ktoré si obľúbili a ďalšiu nepotrebujú.
Na prihlásenie do služby nie je potrebné vlastniť účet na Facebooku, stačí vybrať len školu a používateľom sa zobrazia video profily ľudí, ktorí študujú na tom istom mieste, prípadne v jeho blízkosti.