Živé 17-minútové video z útoku vysielal na Facebooku samotný strelec, pričom predtým zverejnil rozsiahly protimoslimský manifest. Polícia z vraždenia obvinila 28-ročného Austrálčana Brenton Tarranta, ktorého zábery sa objavili na viacerých stránkach.

V dôsledku tejto tragédie požiadali Asociácia novozélandských inzerentov a miestna rada pre reklamu všetkých zadávateľov, aby zvážili, kam umiestňujú svoje reklamy.

Tiež vo vyhlásení spoločne vyzvali Facebook a iné platformy, aby podnikli náležité kroky na zmiernenie nenávistného obsahu, ktorý sa dostane k ich používateľom, informuje Reuters.

„Firmám, ktoré inzerujú na sociálnych sieťach, je umožnené zasiahnuť potenciálnych zákazníkov v mikrosekunde. Zároveň však siete nechcú alebo nemajú záujem zodpovedať za obsah týchto reklám. No udalosti v Christchurche priniesli inú otázku – prečo nemôže byť rovnaká technológia využitá na to, aby sa rovnako rýchlo predišlo živému vysielaniu takéhoto obsahu?“ pýtajú sa v stanovisku s tým, že mať svoju reklamu na stránke spolu s takýmto videom je pre spoločnosti neprípustné.

Video odstránili aj YouTube či Twitter

K Burger Kingu sa pridali napríklad 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa