Facebook zablokuje možnosť zvolávať na svojej sieti akcie v blízkosti dôležitých vládnych budov vo Washingtone v deň inaugurácie nového prezidenta Joea Bidena. Prevádzkovateľ známej sociálnej siete to uviedol v piatok v správe na svojom blogu. Dodal tiež, že bude všetky akcie z 20. januára súvisiace s uvedením prezidenta do úradu kontrolovať a tie, ktoré by porušili jeho pravidlá, zruší.

Firma reaguje na udalosti z minulej stredy, kedy dav priaznivcov prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhol do Washingtonského Kapitolu po tom, čo sa v predchádzajúcich týždňoch stupňovali násilné výroky a výzvy na akciu na sociálnych sieťach. Pred ozbrojenými protestami v dňoch tesne pred inauguráciou varoval aj Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).

Sociálne siete Twitter, Facebook a Instagram zablokovali účty Donalda Trumpa
Neprehliadnite

Sociálne siete blokujú účty Donalda Trumpa. K Twitteru sa pridal Facebook aj Instagram

Facebook oznámil ešte niektoré ďalšie obmedzenia. Ak zaznamená „signály typu opakovaného porušenia našich zásad" užívateľovi takéhoto účtu zablokuje možnosť vkladať živé videá, vytvárať udalosti alebo byť správcom stránky alebo skupiny.

Otázka zodpovednosti technologických gigantov za obsah zverejnený na ich platformách je v súčasnosti diskutovaná téma. Twitter, Instagram a Facebook v minulých dňoch zablokovali účty amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorého vinia z vyprovokovania svojich priaznivcov k útoku na sídlo amerického Kongresu z minulej stredy.