Predstavitelia Facebooku informovali, že zvolia niekoľko techník, ktoré im v úsilí zamedziť ovplyvňovaniu majú pomôcť. Spoľahnú sa pri tom aj na umelú inteligenciu.
Facebook očakáva pokusy o ovplyvňovanie aj pred najbližšími voľbami v USA, ktoré budú v novembri. Voliť sa budú členovia kongresu, senátu aj guvernéri viacerých štátov. Predstavitelia sociálnej siete nepovedali, či už podobné pokusy zaznamenali.
Kritika sa na Facebook zviezla najmä po tom, čo sa ukázalo, že prezidentské voľby v roku 2016 sprevádzala ruská propaganda a antikampaň.
Ako pripomína agentúra Reuters, Facebook odvtedy zaviedol niekoľko nástrojov vrátane platformy, ktorá zobrazuje všetku aktuálne nasadenú politickú reklamu a predstavil niekoľko snáh v súvislosti s overovaním obsahu a šírením fake news.
Firma ale zároveň tvrdí, že nebude sťahovať príspevky len z dôvodu, že sú chybné. Šéf sociálnej siete Mark Zuckerberg napríklad nedávno povedal, že popieranie holokaustu z Facebooku nevytlačí. Skutok vníma síce ako „hlboko urážlivý“, ale nemyslí si, že je to typ obsahu, ktorý by mal byť zakázaný.