Z bývalých členov športovej redakcie Sme, ktorí sa rozhodli opustiť vydavateľstvo Petit Press po vstupe finančnej skupiny Penta, budú pre Športinak.sk písať Michal Červený, Tomáš Olšiak a Michal Trško, ktorý je ešte v súčasnosti vedúcim editorom spravodajstva na Sme.sk.

Na spolupráci sa redakcia dohodla aj s hokejovým komentátorom RTVS Pavlom Gašparom, externe bude textami prevažne o zámorskej NHL prispievať Juraj Hudák, takisto bývalý dopisovateľ Sme.

Hlavné menu webu obsahuje u nás dva najpopulárnejšie športy – futbal a hokej. V kategóriách je ďalej tenis, ďalšie športy, názory a rozhovory.

Športinak.sk začal sériou článkov o situácii homosexuálnych športovcov, o téme sa rozprával s českou homosexuálnou hokejistkou, futbalovým trénerom či športovým psychológom.

Autori zdupľovali, že sa chcú od iných športových webov líšiť – základ obsahu nemajú tvoriť agentúrne správy, dôraz nemá byť na spravodajskom rozmere.

„Každý z etablovaných slovenských športových webov je primárne spravodajský. To znamená, že väčšina článkov iba opisuje, čo sa stalo. My budeme písať, prečo sa to stalo a čo to znamená,“ uviedla redakcia Športinak.sk v tlačovej správe.

Nový športový web bude fungovať najprv bezplatne, no obsah redakcia plánuje časom spoplatniť. „K tomuto kroku však nechceme pristúpiť hneď.“

Športinak.sk bude priamo spolupracovať so ženským webom Ženyvmeste.sk, ktorého šéfredaktorkou je Miriam Zsilleová, bývala šéfka zahraničnej redakcie Sme.

V spoločnosti Webinak bude patriť väčšinový majetkový podiel M. Zsilleovej a M. Trškovi, do firmy zároveň vstúpili košickí investori Peter Sádel a Martin Klobušník.

Poznámka: Portál TREND.sk patrí pod vydavateľstvo News and Media Holding, patriace k skupine Penta. Tá spolupracuje so spoločnosťou NAMAV, s. r. o., ktorá má v Petit Presse menšinový akcionársky podiel.