Miliardár Elon Musk vo štvrtok prevzal vedenie v sociálnej sieti Twitter a prepustil jej najvyššie postavených predstaviteľov. Uviedli to viaceré americké médiá s odvolaním na nemenované zdroje, informujú agentúry AFP a AP.

Súdom určený termín

Musk v rámci prvých krokov na čele Twitteru prepustil generálneho riaditeľa tejto sociálnej siete Paraga Agrawala, finančného riaditeľa Neda Segala a ďalšieho vysokopostaveného predstaviteľa tejto spoločnosti, napísal americký denník The Washington Post a televízia CNBC.

Správy o Muskovom nástupe do vedenia tejto sociálnej siete prišli iba niekoľko hodín pred súdom určeným termínom, do ktorého mal miliardár definitívne dokončiť kúpu Twitteru, píše AFP.

Obavy o vývoji

V otvorenom liste obrátil na reklamných zákazníkov spoločnosti Twitter. Vysvetľuje v ňom, prečo sa rozhodol firmu kúpiť, a vyvracia obavy o jej budúci vývoj pod jeho vedením.

Twitter by sa nemal stať „miestom hrôzy", kde možno povedať čokoľvek bez následkov, uviedol Musk vo svojom tweete. Platforma musí byť „vrelá a príjemná pre každého". Musk už skôr chystané prevzatie firmy zdôvodnil prianím posilniť slobodu slova.

Kritici sa obávajú, že zmena vlastníka povedie k menej moderovanému obsahu, čo podporí nenávistné prejavy na sieti. To by mohlo odradiť inzerentov.

V stredu Musk podľa agentúry Reuters navštívil centrálu Twitteru v San Franciscu. Zároveň aktualizoval svoj profilový životopis, kde naznačil, že je novo najvyšším šéfom spoločnosti, keď sa označil za „Chief Twit“.

Spoločné digitálne námestie

Zdroje agentúry AP, ktoré si želali ostať v anonymite, nepovedali, či boli podpísané všetky dokumenty potrebné na uzavretie dohody v hodnote 44 miliárd dolárov. Potvrdili však, že Musk je na čele spoločnosti.

Americko-kanadsko-juhoafrický podnikateľ Musk vo štvrtok na Twitteri napísal, že túto sociálnu sieť kupuje, ,,pretože pre budúcnosť civilizácie je dôležité mať spoločné digitálne námestie, na ktorom sa dá so zdravým spôsobom diskutovať o širokej škále názorov".  

Ďalšie dôležité správy

Elon Musk.
Neprehliadnite

Musk sľúbil, že do piatku uzavrie dohodu o prevzatí Twitteru