O názve novej televízie zatiaľ rozhodnuté nebolo. „Chceme, aby s nami ľudia mohli tráviť viac času, ktorý nebude len o nakupovaní, ale aj o zábave. Navyše mám radosť z toho, že do toho ide s nami zrovna Lukáš Záhoř a jeho tím. Páči sa mi na nich, že si dokážu ísť vlastnou cestou,“ uviedol šéf Mall Group Jakub Havrlant.

Okrem vlastnej seriálovej produkcie počíta programová štruktúra televízie aj s pôvodnými populárno-náučnými a zábavnými reláciami, ktoré budú dielom vznikajúcej redakcie videoobsahu. Prvé novinky plánuje TV uviesť už koncom roka, kedy má byť stanica spustená.

„Verím, že dokážeme osloviť novú cieľovú skupinu a sformovať z nej divácku základňu, ktorú bude prepojenie sveta zábavy a nakupovania baviť,“ dodal šéfproducent Lukáš Záhoř.

Podľa M. Kuchynku plánuje televízia spoluprácu s renomovanými autormi i mladými talentmi. „Pri hľadaní silných a atraktívnych tém sa však zameriame aj na európsku tvorbu alebo vývoj vlastného seriálu, ktorý by rezonoval v ďalších krajinách, v ktorých Mall Group pôsobí. V prvej fáze sa ale logicky budeme venovať tomu, aby sme dokázali zaujať české internetové publikum. To je pre nás teraz prioritou,“ povedal.

Obaja producenti pred koncom minulého roka odišli zo Stream.cz. Na konto spoločnej filmografie si pripísali okrem iného päť sérií politickej satiry Kancelária Blaník, dve série populárneho sitkomu Autobazár Monte Karlo, autentickú generačnú výpoveď Semester alebo prvý český on-line triler Pěstírna.

Mall Group pôsobí v siedmich krajinách vrátane Slovenska, vlani prekročila firma obrat 668 miliónov eur. Skupina PPF má 40-percentný podiel v Mall Group, ďalších 40 percent vlastnia Daniel Křetínský s Patrikom Tkáčom. Zvyšných 20 percent má investičná skupina Rockaway Capital podnikateľa Jakuba Havrlanta.

Do skupiny okrem e-shopu Mall patria napríklad špecializované obchody CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Bux, Sporty či Rozbaleno.