Skončenie dvojdňového volebného zjazdu nemeckej vládnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) kancelárky Angely Merkelovej, ktorý sa kvôli pandémiu choroby Covid-19 konal on-line, čelil útokom hackerov. Dnes to na záver zjazdu vyhlásil generálny tajomník strany Paul Ziemiak. Výpady boli podľa neho odrazené.

Ziemiak bez spresnenia povedal, že útoky boli vedené predovšetkým zo zahraničia a že to neboli „žiadne srandičky". „Ale ubránili sme sa," dodal.

Premiér nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet počas vyhlásenia po zatvorení volebných miestností v Düsseldorfe 13. septembra 2020. Komunálne voľby v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko v nedeľu podľa exit pollu stanice WDR vyhrala konzervatívna strana kancelárky Angely Merkelovej, Kresťanskodemokratická únia Nemecka (CDU). Informovala o tom agentúra DPA. Podľa agentúry získala CDU 36 percent.
Neprehliadnite

Nemeckým lídrom Kresťanskodemokratickej únie sa stal Armin Laschet

Na štvrtkovej tlačovej konferencii Ziemiak uviedol, že strana sa na digitálny zjazd technicky dobre pripravila a že svoje systémy vybudovala robustne, aby zabezpečila hladký chod stretnutia a aby zároveň zaručila jeho dôveryhodnosť. V piatok na začiatok on-line debaty ale opakovane na portáli strany vypadával prenos pre verejnosť. Vysielanie cez iné kanály, ako napríklad videoserver YouTube, bolo ale bez problémov.