Denník N v redakčnom blogu avizuje, že do pôvodného režimu s plnou funkcionalitou by sa stránka mala dostať do niekoľkých dní. Čitateľom ďakuje za trpezlivosť.

Médiu web nešiel dlhšie, stránka mala ťažkosti aj v čase, keď v USA prebiehali prezidentské voľby respektíve sa zrátavali hlasy a oznamovali výsledky.

Denník N v tom čase ako dočasnú doménu na informovanie využil stránku opentat.sk, kde v minulosti novinári odchádzajúci z pôvodného pôsobiska v Sme po avizovanom vstupe Penty do vydavateľstva sumarizovali dôvody svojho rozhodnutia.

Čitateľov Denník N informuje, že presnú príčinu výpadkov nepozná. „Rozsah poškodenia diskových polí, na ktorých je uložený dennikn.sk, bol taký veľký, že dočasne prestali fungovať všetky naše služby,“ píše riaditeľ vydavateľstva Lukáš Fila.

V stredu už zabezpečil Denník N prevádzku svojho webu z náhradných serverov v zahraničí, funkčná je aj aplikácia Minúta po minúte.

„Nie sú však zatiaľ dostupné redakčné texty a blogy publikované medzi 19. septembrom a 8. novembrom, a obmedzené sú aj niektoré funkcie webu a jeho dostupnosť. Dúfame, že ich znova zverejníme v najbližších dňoch,“ doplnil L. Fila.

N Press, vydavateľ Denníka N, patrí do pätnástky najväčších prevádzkovateľov webov u nás zapojených v meraní návštevnosti v online AIMmonitore.

Návštevnosť dennikn.sk v októbri dosiahla 714 533 reálnych používateľov, maximom stránky je vyše 901-tisíc RU v marci tohto roka. Väčšina redakčného obsahu je na stránke zamknutá.

Poznámka: Mediálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.