Kvantová líška

Mozzila Firefox prichádza s novou verziou Quantum, ktorej hlavnými piliermi sú zvýšenie rýchlosti načítavania stránok a zníženie nárokov na operačnú pamäť. Novú líšku si viete stiahnúť ta tomto linku a prvé dojmy vyzerajú sľubne

 

Tesla Roadster má byť najrýchlejším autom na svete

 

Revolučný, elektrický, plný moderných technológií a plne autonómny kamión Tesla Semi Truck sme už na zopár uniknutých záberoch videli, no pri predstavovaní vyzeral stále impozantne. Ku všetkému Musk ukázal, že odpor vzduchu má dokonca menší ako superšport Bugatti Chiron. A keď už padla reč o superšporte, Tesla si pripravila aj sexy prekvapenie - na znak, že je stále sexy predstavili nový Tesla Roadster. Z nula na sto kilometrov za hodinu do dvoch sekúnd ho má robiť najrýchlejším autom planéty.

 

Atlas skáče

Ešte v marci tohto roku sme písali o novom robote od Boston Dynamics, no spoločnoť sa po tom ako ich v júni tohto roku Alphabet predal SoftBank trochu odmlčala. To však už neplatí, pretože humanoidný robot Atlas sa na novom videu predstavuje vo skvelej forme - rozoznáva prekážky, vie na ne vyskočiť a všetko efektne zakončí neuveriteľným premetom. Pohyby pôsobia pridodzene a plynulo. Viac na TheVerge.com

Rozšírená realita v navigácii

Poznáte navigáciu Blippar AR City? Zapamätajte si, toto bude hit! Ide o vôbec prvú navigáciu, ktorá využíva na navigovanie rozšírenú realitu a tak do reálneho prostredia premieta cestu, ktorou by ste sa mali vydať. Je to jednoduché, maximálne praktické a bola by škoda ak sa takto skvelé riešenie nechytilo.

#digitalnechutovky

Posledné #digitalnechutovky tohto roku sme odpálili vo veľkom štýle a kto sa nemohol zúčastniť nájde na našom #ADMAblog report spolu s prezentáciami. Okrem toho na našom Facebooku máme aj livestream záznam.

Koniec novembra vo svete digitálu ovládne konferencia DigitalRulezz 2017 o ktorej vysokej úrovni po minulých skvelých ročníkoch netreba mať pochybnosti. Jeden lístok dávame aj do súťaže, tak to nepremeškajte!


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Deň, keď každému kamionistovi padla sánka

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)