Delikatesy.sk sa pričlenia k eTrendu

Spravodajský portál eTrend.sk posilnil záber na gastronómiu. Medzi svoje stránky zaradí známy food blog Delikatesy.sk. K prepojeniu oboch webov by malo prísť v najbližších dňoch. Pre Mediálne.sk to potvrdil vedúci on-line projektov Trend Holdingu Radoslav Augustín. (Pod Trend Holding patrí aj server Mediálne.sk)

Trend Holding Delikatesy nekupuje, oba servery budú iba v partnerskom vzťahu. ETrend bude zastrešovať obchodné aktivity Delikatesy.sk a obe stránky budú spolupracovať na obsahu. Odkazy na blog sa budú objavovať v lifestylových sekciách eTrendu a Delikatesy sa presunú na doménu Delikatesy.etrend.sk.

Delikatesy.sk sa pričlenia k eTrendu

Zdroj: Delikatesy.sk

Pripojenie Delikates k eTrendu vytvorí synergiu s ďalším vlastným gastronomickým webom, ktorý Trend Holding už prevádzkuje - TrendReštaurácie.sk. “Za Delikatesy.sk je dlhodobá, konzistentná práca s odozvou vytvorenej komunity. Pre nás ideálny kandidát na zvýšenie kumulatívnej návštevnosti webov horeca segmentu - Trendreštaurácie a Trendvíno,” vysvetlil Augustín.

Delikatesy.sk majú podľa informácií z Google Analytics mesačnú návštevnosť na úrovni 13-tisíc unikátnych návštevníkov mesačne. Trendreštaurácie.sk majú pre porovnanie približne 10-tisíc a Trendvíno.sk okolo 13-tisíc návštevníkov podľa Google Analytics.

Zakladateľ Delikates Viktor Klimo sľubuje, že blog zameraný na recepty a kulinárske tipy bude naďalej prinášať aj ostré recenzie reštaurácií. “Za tie roky fungovania sme vytušili, že ak sa má niečo zlepšiť napríklad v našich reštauráciách, nech je to radšej cez spoluprácu,” uviedol. Trend je podľa neho ideovo blízky partner pre Delikatesy práve tým, že o gastronómii píše dlhodobo.

Doteraz poslednou iniciatívou v tejto oblasti bol pre eTrend spomínaný projekt Trendreštaurácie.sk, ktorý odštartoval v decembri. Na ňom spravodajský server zhromažďuje články o kulinárstve a rebríčky z bedekera Trend Top v hoteloch a reštauráciách, v ktorom hodnotí najlepšie stravovacie zariadenia na Slovensku.