Viceprezident spoločnosti vysvetľoval, že kým Facebook bude aj naďalej pokračovať v zákrokoch proti falošným účtom a snahe redukovať fake news, prejavy politikov a politické debaty budú oslobodené od overovania pravdivosti faktov treťou stranou, ktoré vykonávajú takzvaní „fact-checkeri“.

Deje sa tak pred rokom 2020, kedy budú napríklad prezidentské voľby v Spojených štátoch a na Slovensku prebehnú parlamentné. Na platforme politikov tak v aj počas týchto udalostí ostanú „visieť“ také príspevky, ktoré nemusia byť pravdivé. „Sloboda vo vyjadrovaní je absolútne základným princípom Facebooku,“ povedal v prejave N. Clegg.

„Dať ľuďom hlas vyjadriť sa sme mali na srdci pri všetkom, čo robíme, už od samého začiatku,“ dodal s tým, že vo Facebooku sú zástancovia slobody prejavu a bránia ju aj pred hrozbami obmedzenia. „Cenzúra alebo potlačenie politického diskurzu by bolo v rozpore s tým, kto sme,“ hovoril ďalej N. Clegg.

Kontrola statusov nebude

Tieto prezentované pravidlá potenciálne znamenajú, že politici budú mať voľnú ruku v šírení dezinformácií či dokonca nenávistných prejavov, píše The Business Insider.

Sociálna sieť tiež uviedla, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa