Viceprezident spoločnosti vysvetľoval, že kým Facebook bude aj naďalej pokračovať v zákrokoch proti falošným účtom a snahe redukovať fake news, prejavy politikov a politické debaty budú oslobodené od overovania pravdivosti faktov treťou stranou, ktoré vykonávajú takzvaní „fact-checkeri“.
Deje sa tak pred rokom 2020, kedy budú napríklad prezidentské voľby v Spojených štátoch a na Slovensku prebehnú parlamentné. Na platforme politikov tak v aj počas týchto udalostí ostanú „visieť“ také príspevky, ktoré nemusia byť pravdivé. „Sloboda vo vyjadrovaní je absolútne základným princípom Facebooku,“ povedal v prejave N. Clegg.
„Dať ľuďom hlas vyjadriť sa sme mali na srdci pri všetkom, čo robíme, už od samého začiatku,“ dodal s tým, že vo Facebooku sú zástancovia slobody prejavu a bránia ju aj pred hrozbami obmedzenia. „Cenzúra alebo potlačenie politického diskurzu by bolo v rozpore s tým, kto sme,“ hovoril ďalej N. Clegg.
Kontrola statusov nebude
Tieto prezentované pravidlá potenciálne znamenajú, že politici budú mať voľnú ruku v šírení dezinformácií či dokonca nenávistných prejavov, píše The Business Insider.
Sociálna sieť tiež uviedla, že
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?