Atlas už má foto mapy vo vysokom rozlíšení pre celé Slovensko

 

Portál Atlas.sk dáva od včerajšieho popoludnia na adrese mapy.atlas.sk k dispozícii detailné fotomapy pre celé územie Slovenska. Letecké snímky mal doteraz len pre Bratislavu a okolie.

 

Ortofoto mapy spustil Atlas prvý krát v auguste minulého roka. Produktová manažérka Atlasu Marcela Hlavatá vtedy povedala, že portál by chcel časom získať aj podklady pre zvyšok územia, nemá však zatiaľ dohodnutých partnerov.

 

Atlas už má foto mapy vo vysokom rozlíšení pre celé Slovensko

 

Časť leteckých záberov pre celé Slovensko nakoniec dodala spoločnosť Eurosense, od ktorej Atlas už v lete získal snímky Bratislavy. Okrem nej dodala podklady aj firma Geodis Slovakia. Atlas od oboch firiem pre nové mapy získal a spracoval 470 GB surových dát, uvádza sa v tlačovej správe.

 

Riaditeľ Atlasu Igor Kalaš prízvukuje, že mapy považuje portál za svoju strategickú službu. Z pôvodnej podoby ich redizajnoval začiatkom leta 2007, ich nová podoba bežala v priebehu minulého roka v betaverzii. Dnes fungujú nové mapy v ostrej prevádzke. Atlas má fotompay k dispozícii aj v susednom Česku.