Novú aplikáciu Azetu pre svoju najväčšiu službu Pokec.sk má medzi mladými zviditeľniť postavička z populárnej webovej Lokal TV.

Tá je medzi tínedžermi a mladšími divákmi známa ešte z televízie Joj, od konca vlaňajška pôvodný obsah pribúda len na webe lokaltv.sk, ktorý je aj v audite návštevnosti AIM monitor.

Azet si do virálu požičal postavičku Rytmausa, ktorý je paródiou na rapera Rytmusa. Spomedzi postáv Lokal TV, za ktorou stojí tím InOutStudio pod vedením režiséra a animátora Jakuba Kronera, má pravdepodobne najširšiu fanúšikovskú základňu.

Vo videu Azetu, ktoré vzniklo v spolupráci s Lokal TV, si Rytmaus stiahol appku Pokecu, tvrdí, že je zdarma, no aj tak si zaplatil. Hovorí pravdepodobne o nadstavbovej službe Plus, ktorá má oproti bežnej verzii niekoľko funkcií navyše.

Spolu s Rytmausom je vo videu aj postava „Menežeris“, tá zas predstavuje DJ Poppera, manažéra speváka Ega.

Postavy Lokal TV už na komerčné účely v minulosti boli použité – Pištu Lakatoša a jeho partnerku Oblinu si požičalo Fun rádio pre svojho virtuálneho operátora Funfón. Kampaň realizovala agentúra Wiktor Leo Burnett.

Samotný Azet mobilnú aplikáciu pre Pokec uvádza v týchto dňoch pre operačné systémy iOS a Android.


Pôvodná správa 13. 11.: Azet finišuje s mobilnou appkou pre Pokec. Pozrite si náhľad

Mobilná aplikácia pre najväčšiu slovenskú komunitnú webovú službu by mala byť realitou už v najbližších dňoch. Azet dokončuje vývoj appky Pokec, ktorú na trh uvedie bezplatne.

Osloviť ňou môže zhruba milión aktívnych používateľov chatovej platformy. K dispozícii bude pre operačné systémy iOS a Android.

V septembri zaznamenal Pokec.sk podľa AIMmonitora 27 miliónov návštev, z toho 8 miliónov bolo z mobilných zariadení.  Počet mobilných reálnych používateľov bol vtedy 221-tisíc oproti 1,1 miliónom RU celkovo.

Azet zatiaľ bližšie informácie k aplikácii a jej funkciám nechcel poskytnúť. Podľa náhľadov, ktoré má Mediálne.sk k dispozícii, bude integrovanou súčasťou aj Rýchla pošta. To by z aplikácie mohlo čiastočne robiť „messengera“ – platformu na bezplatné posielanie správ medzi používateľmi smartfónov či tabletov.

Mobilný chat ako samostatnú aplikáciu má aj Facebook, na trhu sú tiež špecializované zahraničné služby s totožnou funkcionalitou – najznámejšie sú WhatsApp či Viber, ktoré umožňujú aj hlasové hovory.

Aplikácia Pokecu bude prinášať upozornenia a notifikácie o nových udalostiach. V hlavnom menu má aj položku „Kto sa o mňa zaujímal“ – je to funkcionalita nadstavbovej, platenej služby Plus, ktorú si používatelia predplácajú za mesačný paušál. V rámci tohto doplnku majú informácie o tom, kto si otvoril ich osobné profily a teda sa o nich „zaujímal“.

Appku Pokecu propaguje Rytmaus z Lokal TV (video)

Pokec - mobilná aplikácia

Appka bude mať podľa náhľadu aj pridaný medzikrok pri prihlasovaní. K jednotlivým nickom si používateľ bude môcť navoliť ešte aj štvormiestny PIN kód, ktorý bude ďalšou bezpečnostnou poistkou ku konkrétnemu kontu.

Vývoj mobilnej aplikácie pre svoju vlajkovú loď znamená v prípade Azetu zmenu stratégie – spoločnosť pôvodne aplikácie pre mobilné zariadenia odmietala s odkazom na mobilné verzie svojich webov.

Šéf Azetu Milan Dubec ale v augustovom rozhovore pre Mediálne.sk uviedol, že spoločnosť sa ešte v tomto roku zameria na vývoj aplikácií s tým, že ich v najbližších mesiacoch postupne na trh uvedie niekoľko.

Pri mobilnej aplikácii Pokec videl M. Dubec ako negatívum pravdepodobný odchod niektorých používateľov z webového Pokecu do mobilov, čo portálu zníži merateľnú návštevnosť. Napriek „nedostatku“ sa spoločnosť rozhodla aplikáciu vyrobiť – pravdepodobne v nej zahrnie aj nové inzertné možnosti.

Azet už v minulosti mal jednu aplikáciu pre Pokec, tú však úplne stiahol. Bola určená výhradne používateľom systému Anroid, v počiatočnej fáze na základe spolupráce s výrobcom mobilov Sony Ericsson fungovala dokonca len pre vybrané modely telefónov Xperia. Azet vtedy uviedol, že tím na vývoj aplikácie poskytol Sony Ericsson, takže sám portál do projektu nemusel venovať vlastné kapacity.