Od začiatku vojny na Ukrajine sa hekerská skupina zvaná Anonymous už raz dostala do vysielania ruských televíznych staníc. Namiesto propagandy pustili ukrajinskú hymnu. „Anonymným“ hekerom sa to však podarilo znova. Informuje spravodajský portál živé.aktuality.sk.
Tentokrát sa ich cieľom stali streamovacie platformy Wink a IVI, ktoré sa používajú na vysielanie televízie, či prehrávanie seriálov a filmov. Hekeri z Anonymous našli v elektronických službách chybu, a tak namiesto pôvodného obsahu mali diváci televíznych staníc Russia 24, Channel One a Moscow 24 v rámci služby možnosť vidieť skutočné zábery z vojny na Ukrajine.
Skupina svoj úspech zverejnila na sociálnej sieti Twitter a správu podľa spravodajského webu potvrdil aj Kyiv Independent.
JUST IN: The hacking collective #Anonymous today hacked into the Russian streaming services Wink and Ivi (like Netflix) and live TV channels Russia 24, Channel One, Moscow 24 to broadcast war footage from #Ukraine. #TangoDown #OpRussia pic.twitter.com/2V8opv7Dg9
— Anonymous TV 🇺🇦 (@YourAnonTV) March 6, 2022
Anonymous sú skupina hekerov. Sami sa však skôr označujú za „hackivistov“, ktorí chcú upozorňovať na nespravodlivosť. V prípade vojny na Ukrajine vyhlásli Rusku kybernetickú vojnu, dodáva spravodajský portál.