Právny výbor americkej Snemovne reprezentantov schválil niekoľko návrhov zákonov, ktoré majú obmedziť silu veľkých technologických podnikov, ako sú Google či Facebook. 

Schválené návrhy majú okrem iného zabezpečiť, aby veľké technologické podniky, ako napríklad internetový obchod Amazon, nediskriminovali konkurentov, ktorí využívajú ich platformy. Podľa predsedu výboru Jerrolda Nadler sú návrhy potrebné k ochrane otvoreného internetu, ktorý má veľký prínos pre Američanov aj pre ekonomiku Spojených štátov.

Biden
Neprehliadnite

Americký Senát schválil technologický balíček za 250 miliárd dolárov

Návrhy, ktoré tento mesiac predstavila skupina zákonodarcov, sú vyvrcholením 15mesačného vyšetrovania právneho podvýboru Snemovne reprezentantov pre protimonopolné záležitosti. Americká obchodná komora sa vyslovila proti týmto návrhom, organizácie na ochranu práv spotrebiteľov Public Citizen ich naopak privítala.

„Nekontrolovaný rast a dominancia veľkých technologických podnikov vedie k ohromnému zneužívaniu moci, ktoré poškodzuje spotrebiteľov, zamestnancov, malé podniky a inovácie. Táto nekontrolovaná moc teraz končí," uviedol po zverejnení návrhov prezident organizácie Robert Weissman.