Komik prezidentom

Televízny komik Volodymyr Zelenskyj sa napriek zvoleniu za prezidenta Ukrajiny rozhodne nestal suchárom – práve naopak, svoju prednášku obohatil videom z vymysleného chatu na WhatsApp s názvom World Leaders Group. Ak aspoň trochu sledujete zahraničnú politiku, rozhodne sa pobavíte!

Galaxy Fold stále problematický

Galaxy Fold je sen, ktorý sa pre Samsung zmenil na nočnú moru, no ten sa ho i napriek tomu nechce vzdať. Po bombastickom predstavení začiatkom roka „zožal“ mimoriadne negatívne recenzie a Samsung sľúbil, že problém s obrazovkami napraví. Vylepšená verzia sa podľa nových testov nepodarila o nič viac, akurát si Samsung v reklamných videách dáva viac záležať na upozorneniach pre budúcich používateľov.

Amazon prekvapil. Predstavil svoje okuliare či prsteň

Inteligentná asistentka Alexa dostala neočakávane pod kontrolu ďalšie zariadenia – okuliare s názvom Amazon Echo Frames a prsteň Echo Loop. Okuliare od Amazonu dokážu rozoznávať hlasové povely, sprostredkovať hovor, ale napríklad aj „prehrávať“ do ucha hudbu bez toho, aby to počuli ľudia okolo vás.

Oproti Google Glass majú výhodu v tom, že skutočne vyzerajú ako okuliare. Prsteň je v podstate len externým mikrofónom pre hlasové povely a jeho funkcie sú výrazne obmedzené. Konečne prichádzame do doby, kedy hračky Jamesa Bonda budú dostupné pre každého!

Svet proti „fake news“

Vo štvrtok podpísalo v newyorskom sídle OSN dvadsať krajín sveta dohodu s cieľom zastaviť šírenie falošných správ online. Spoločne sa tak zaviazali podporovať „nezávisle prinášané, rôznorodé a spoľahlivé“ informácie šírené na internete. Dohodu iniciovala mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc (RSF), ktorá monitoruje slobodu tlače.

ADMA Academy VOL #3

Posledné upozornenie: ak chcete získať titul Master of Digital Marketing na ADMA digital marketing academy, máte poslednú možnosť sa prihlásiť. Ostáva už len päť miest!


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Amazon prekvapil. Predstavil svoje okuliare a prsteň

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)