Aktuality.sk uvádzajú nový web postupne od stredy, nová podoba sa tak sprvu nezobrazí všetkým návštevníkom. Zmeny v dizajne sa na stránke diali naposledy v roku 2011, pôvodná grafika sa predtým menila aj v roku 2008.

Doplnené 15.7.2015 - Redizajn sa začal zobrazovať komplene všetkým používateľom v stredu 15. júla.

„Nové“ Aktuality.sk sa zbavili v grafike modrej, po novom pôsobia čistejšie, keď na bielom pozadí pracujú s čiernou a červenou farbou.

Na hlavnej stránke dominuje titulná správa a pod ňou štyri boxy pre ďalšie hlavné texty. V ľavom stĺpci Rýchle správy je aktuálne spravodajstvo, ktoré v podobnej forme ako Minútu po minúte má napríklad web Denníka N.

Pravý stĺpec patrí zoznamu najčítanejších článkov za celý deň aj uplynulé tri hodiny. Zvýraznené sú na webe aj komentáre. Nezmenená zostala štruktúra hlavného menu.

V nižšej časti webu sú zachované obsahové sekcie z ďalších webov Azetu ako Šport.sk, Najmama.sk, Živé.sk, Čas.sk a ďalších.

Nový dizajn Aktualít avizoval šéfredaktor Peter Bárdy už pred niekoľkými týždňami, keď sa redakcia média sťahovala zo Žiliny do Bratislavy a posilňovala sa aj personálne s cieľom priniesť viac autorských článkov a kvalitného obsahu.

„S kvalitnejším obsahom musí ísť ruka v ruke modernejší a používateľsky lepší dizajn. To bolo hlavné zadanie. Ukázať Aktuality.sk ako médium, ktoré prináša spravodajstvo, vlastné témy, exkluzívny profesionálny obsah,“ povedal P. Bárdy na margo nového webu.

Aktuality.sk používajú responzívny dizajn, čo je v súčasnosti vzhľadom na vysokú penetráciu mobilných smart zariadení časté riešenie vo webidzajne. Podľa P. Bárdyho pripravujú do budúcnosti aj samostatnú mobilnú aplikáciu.

Spravodajská dvojka, pokiaľ ide o počet návštevníkov za mesiac, má v úmysle osloviť čitateľov aj ďalšími novinkami, napríklad posilnením videoobsahu. „Videostratégia je jednou z našich priorít pre tento rok a nasledujúce, samozrejme, tiež. Budeme o nej čoskoro informovať,“ načrtol P. Bárdy.

Redakciu webu tento rok opustili zástupca šéfredaktora Jozef Matej a šéfeditor Jakub Filo, ktorí v pôsobisku vydržali len tri mesiace po príchode z Aktuálne.sk. J. Filo už momentálne pôsobí v Sme.

Ako doplnil P. Bárdy, vedenie redakcie už medzičasom doplnili. Pozície obsadili ľudia z interných kapacít. „Lídrom reportérskeho tímu je Ján Petrovič a editorský tím vedú Peter Habara a Michal Badín,“ uviedol P. Bárdy.

Aktuality.sk redizajnujú, doplnili aj vedenie redakcie

Nový vzhľad webu Aktuality.sk Zdroj: aktuality.sk

Aktuality.sk redizajnujú, doplnili aj vedenie redakcie

Pôvodný dizajn Aktualít Zdroj: aktuality.sk