Analytici v ankete agentúry Thomson Reuters I/B/E/S odhadovali o milión viac nových predplatiteľov. Zisk firmy sa napriek tomu zvýšil na 384,3 milióna dolárov zo 65,6 milióna dolárov a tržby medziročne vzrástli o 40 percent na 3,91 miliardy dolárov. Analytici odhadovali tržby 3,94 miliardy dolárov.

Hoci televízia v správe akcionárom uviedla, že má za sebou silný, aj keď nie hviezdny kvartál, bolo ich sklamanie značné. Vzhľadom k výraznému nepomeru odhadovaného zvýšenia počtu predplatiteľov a ich skutočnému nárastu budú k ďalším firemným prognózam rastu odteraz skeptickí, povedal agentúre Reuters analytik Eric Schiffer zo spoločnosti Patriarch. Kurz akcií sa však od začiatku tohto roka už viac ako zdvojnásobil.

Celkový počet predplatiteľov Netflixu sa do konca júna zvýšil na 130 miliónov. Na domácom americkom trhu ich v druhom štvrťroku pribudlo 670-tisíc, v zahraničí si televízny program spoločnosti predplatilo ďalších 4,47 milióna ľudí.

Netflix čelí silnej konkurencii ako Amazon a Disney, ktorí vyvíjajú vlastné programové služby. Walt Disney prestane od budúceho roka Netflixu dodávať nové filmy a spustí vlastné streamovacie služby pre rodiny. Podľa analytikov však má Netflix veľký náskok a pre tradičné mediálne firmy bude ťažké ho dobehnúť.