V stredu popoludní bol ústredným článkom v hlavnom boxe materiál s nadpisom „Fico sa pustil do moslimov a takto to schytal od bratislavskej kaviarne“.

Slovenské Parlamentnelisty.sk publikovali rozhovor s europoslancami Eduardom Kukanom a Richardom Sulíkom. Priestor v kratšom interview dostal aj minister vnútra Robert Kaliňák.

Ako autori textov sú podpísaní Jozef Hübel, Peter Števkov či Veronika Žilková. Médium používa aj agentúrny servis.

Medzi článkami publikovali Parlamentnelisty.sk napríklad aj informáciu o preferenciách strán v predvolebnom prieskume od agentúry Phoenix. Pri jednom z článkov zas bol inšpiráciou post Alojza Hlinu na sociálnej sieti. Inak sa web venuje hlavne téme migrantov. 

Pre svojské podanie tém a kontroverzný, často subjektívnejší štýl si české Parlamentní listy vyslúžili prezývku politický bulvár. Na Slovensku médium odštartovalo zhruba polroka pred parlamentnými voľbami.

Web je špecifický v tom, že dáva priestor na publikovanie obsahu samotným politikom, ktorí sa tak môžu prihovárať občanom.

V „modrej“ sekcii, ktorá označuje obsah od politikov, mali v stredu články Tibor Hlavatý zo strany NOVA, Jana Kiššová z SaS, ale aj minister školstva Juraj Draxler či ministerstvo obrany.

Politici môžu cez web s voličmi komunikovať aj priamo, tí im zas môžu klásť otázky. Prezidenta Andreja Kisku napríklad vo vytvorenom profile už čaká prvá – „Prosíme, aby ste sa vyjadrili k cieľom takých častých letov prezidenta do rodného mesta“.

Podľa skôr zverejnených informácií je šéfredaktor slovenských Parlamentných listov Matej Štrbák, bývalý redaktor denníka Plus Jeden Deň. Projektu u nás šéfuje bývalá novinárka a hovorkyňa TV Markíza Oľga Dúbravská.

Vydavateľstvom je spoločnosť Our Media. Do nej ohlásil majetkový vstup na jar tohto roka podnikateľ Ivo Valenta, majiteľ skupiny Synot. Krátko nato médium avizovalo zámer expandovať mimo Česka.