Spoločnosť 7 Plus preberá Včielku, Zorničku, Bobík a Superohník

Vydavateľstvo Spoločnosť 7 Plus rozšírilo portfólio svojich titulov o úplne nový segment. Akvizíciou tradičných titulov Včielka, Zornička, Bobík a Superohník vstúpilo do segmentu tlače pre deti a mládež. Mediálne.sk to potvrdila marketingová riaditeľka vydavateľstva Petra Ševčíková.

Spoločnosť 7 Plus preberá Včielku, Zorničku, Bobík a Superohník

Prebratím časopisov podchytí Spoločnosť 7 Plus celé spektrum detských čitateľov. Včielka a Bobík sú určené pre najmenšie deti predškolského veku, Zornička pre malých a Superohník pre starších školákov. Bobík a Superohník doposiaľ vychádzali vo vydavateľstve Regent, Včielka a Zornička zas vo vydavateľstve Včielka - Zornička.

Zornička je vôbec najstarší detský časopis na Slovensku, vychádza už od roku 1846, neskôr bola obnovená v rokoch 1908 - 1914, potom 1920 až 1922 a napokon od roku 1948 až dodnes. História pôvodného Ohníka siaha od roku 1948 a Včielka sa na trhu objavila v roku 1959. Najnovším titulom je Bobík, ktorý vznikol v roku 1998 ešte pod názvom Bobi.

Po novembri 1989 vychádzali Včielka, Zornička a Ohník v dnes už neexistujúcom štátnom mládežníckom vydavateľstve Smena, ktoré patrilo pod Fond detí a mládeže. Neskôr im pre zhoršujúcu sa finančnú situáciu a narastajúcu konkurenciu v segmente hrozil zánik, postupne preto prešli do súkromných rúk.

Spoločnosť 7 Plus si už na úrade priemyselného vlastníctva podala žiadosť o registráciu ochrannej známky názvu Ohník. Pravdepodobný je preto návrat k pôvodnému názvu tohto tradičného titulu. Jeho súčasný vydavateľ ho musel v roku 1996 premenovať na Superohník, keďže až do roku 2005 držal práva na názov Ohník Fond detí a mládeže.

Spoločnosť 7 Plus je počtom vydávaných titulov najväčším a počtom predaných výtlačkov a objemom inzercie druhým najväčším vydavateľstvom na Slovensku. Do jeho portfólia patria denník Plus jeden deň, týždenníky Plus 7 dní, Šarm, Báječná žena a mesačníky Zdravie, Záhradkár, Emma, Brejk, Pekné bývanie, Mamina, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo.

Správu budeme aktualizovať. Mediálne.sk zisťuje viac informácií.