M. Dubec preberá oficiálne riadenie vydavateľstva s okamžitou platnosťou, zároveň mu zostáva funkcia výkonného riaditeľa spoločnosti Azet.sk prevádzkujúcej najnavštevovanejší slovenský internetový portál.

V Azete, ktorý M. Dubec v roku 1997 zakladal, má RAS 70-percentný podiel. Vydavateľstvo akvizíciu realizovalo v roku 2010.

S vymenovaním do funkcie generálneho riaditeľa RAS sa M. Dubec stane aj minoritným akcionárom v spoločnosti, pričom jeho menšinový podiel v Azete sa zníži.

„V budúcnosti sa tak Milan Dubec stane minoritným akcionárom s rovnakým podielom v oboch spoločnostiach,“ informuje v tlačovej správe vydavateľstvo.

M. Mihálikovi, ktorý od vlaňajška spolu s M. Dubcom viedol vydavateľstvo, zostáva aj na ďalej post finančného riaditeľa.

Ako predsedu predstavenstva slovenského Ringieru uvádza obchodný register od 13. januára tohto roka Marka Dekana, šéfa celej skupiny Ringier Axel Springer Media AG.

„V Milanovi Dubcovi máme generálneho riaditeľa s podnikateľským duchom, ktorý zintenzívni spoluprácu medzi Azetom a spoločnosťou Ringier Axel Springer Slovakia, prinesie do nášho podnikania v rámci slovenského trhu úplne novú úroveň digitalizácie a zabezpečí tak ziskový rast,“ poznamenal k aktuálnemu kroku M. Dekan, podľa ktorého bude spoločnosť „pracovať na odhodlaní pretvoriť Ringier Axel Springer na lídra v oblasti digitálneho publikovania na slovenskom trhu“.

RAS je najväčším vydavateľstvom pôsobiacim na tuzemskom trhu. V portfóliu má najčítanejší denník Nový Čas, ako aj ďalších deväť periodických titulov a knižné publikácie.

Vydavateľstvo v roku 2013 v poslednom dostupnom reporte evidovalo tržby na Slovensku vo výške 29,99 milióna eur. Zisk pred zdanením dosiahol 5,4 milióna eur.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.