Aktualizácia: Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia pre Mediálne.sk oficiálne potvrdilo, že vydávanie mesačníka Eva Girl! ukončilo k 1. februáru 2012. Podľa manažérky komunikácie Lindy Koščovej je dôvodom, že titul nebol ziskový.

"Segment tínedžerských magazínov je jeden z najnegatívnejšie ovplyvnených segmentov na slovenskom printovom trhu. Dnešní tínedžeri čím ďalej tým viac uprednostňujú elektronické médiá pred tými printovými," vysvetlila Koščová.

Ringier Axel Springer Slovakia momentálne podľa manažérky komunikácie neplánuje za magazín Eva Girl! žiadnu náhradu pre cieľovú skupinu tínedžerov.


Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia (RAS) zrušilo dievčenský mesačník Eva Girl!. Aktuálne číslo 2/2012 je posledné, ktoré vyšlo. Vydavateľstvo o tom informovalo na oficiálnej stránke titulu na sociálnej sieti Facebook.

Ringier Axel Springer zrušil mesačník Eva Girl!

"Časopis sa zle predával a pre vydavateľstvo bol stratový," zdôvodnil RAS ukončenie vydávania časopisu sklamaným čitateľkám. Ubezpečil tiež, že všetky výhry zo súťaží budú doručené a nevyčerpané predplatné vrátené. Facebooková stránka Evy Girl! má byť napriek zrušeniu printovej verzie naďalej aktualizovaná.

Ringier sa snažil stratový titul zachrániť uplynulú jeseň, keď z pôvodného In! prešiel rebrandingom na Evu Girl!. Od septembra 2011 začal vychádzať v menšom, kabelkovom formáte a jeho cena sa znížila z 1,83 eura za výtlačok na 1,13 eura.

Vydavateľstvo tiež chcelo rozšíriť zásah svojej etablovanej magazínovej značky Eva na všetky vekové kategórie. Eva Girl! cielila na dievčatá od 13 do 19 rokov, Eva na ženy do 35 rokov a Madam Eva od decembra 2009 na bonitnejšie čitateľky nad touto vekovou hranicou.

Rebranding titulu najprv pomohol výrazne zvýšiť predajnosť, tá však po troch mesiacoch opäť klesla. Decembrový výsledok 12 445 predaných výtlačkov bol tretí najnižší za rok 2011.

Pôvodné In! vychádzalo od mája 2005 ako licencovaná mutácia maďarského magazínu Im, ktorého značku vlastní tamojšia pobočka Ringiera. Mesačníkové portfólio Ringier Axel Springera v súčasnosti tvoria okrem ženských magazínov ešte časopisy Nový Čas Bývanie a Nový Čas Krížovky, ako aj magazíny Geo a Auto Bild Slovensko.

Požiadali sme Ringier Axel Springer Slovakia o oficiálne stanovisko.