Aktualizácia: Stránka politickej strany 99 percent je približne od poludnia nefunkčná. Stránka bola znefuknčnená len krátko na to, ako skupina vyhlasujúca sa za hackerskú skupinu Anonymous, ohlásila na dnešný deň hackerský útok. Strana sa zatiaľ k výpadku nevyjadrila. Nie je zatiaľ jasné, či za výpadkom je hackerský útok. Za výpadkom môže byť aj to, že stránka nezvládla nápor návštevníkov, ale aj to, že sama strana svoj web po ohlásení útoku preventívne stiahla. 

Na adrese je len tento oznam: "Aplikácia prekročila pridelený limit systémových zdrojov servera. Kontaktujte prosím správcu servera."

Mediálne.sk požiadalo o stanovisko stranu 99 percent. Tá využila priestor skôr na sebaprezentáciu. V reakcii napríklad uviedla: "My všetci, ktorí sa hlásime k myšlienke, že politici musia slúžiť najmä záujmom 99% bežných ľudí, nielen jednému percentu vyvolencov, by sme sa nemali vzájomne napádať, ale spojiť úsilie a vyhnať z politiky skorumpované gorily," píše 99 percent v reakcii na hackerský útok. Pozadie nefunkčnosti stránky nijako nevysvetľuje. 

Dodatočne poslali ďalšiu reakciu: "Naša stránka je cieľom útokov a my robíme všetko preto, aby zostala napriek tomu dostupná pre verejnosť," píše 99 percent vo svojo vyhlásení s tým, že internetový tím strany pracuje na tom, aby zistili odkiaľ útoky prichádzajú.


Hackeri ohlásili útok na web strany 99 percent. Stránka je nefunkčná

Správa vydaná 24. januára 2012 o 10:00 hodine:

Hackerská skupina skrytá pod značku Anonymous avizuje nový hackerský útok. Po sérií útokov na weby vládnych inštitúcií si najnovšie zobrala na mušku nové slovenské politické zoskupenie 99 percent. Údajne slovenská odnož Anonymous na YouTube v pondelok večer zverejnila minútove video, v ktorom cez svoje logo a typického maskota útok ohlasuje: "My sme Anonymous. Zajtra 24. januára vo večerných hodinách sa uskutoční útok na stránku 99 percent." Dôvodom podľa počítačového hlasu má byť to, že "vykradli myšlienku hnutia Occupy." Hnutie stálo za vlaňajšími protestmi proti sociálnej nerovnosti na newyorskom Wall Streete, slovenské združenie 99 percent sa k niektorým jeho myšlienkam nepriamo hlásilo.

"Tento čin nesmie ostať nepotrestaný. Práve hnutie 99 percent vie, že žiadna politická strana nám požadovanú zmenu neprinesie. My sme Anonymous. Sme légia. Neodpúšťame. Nezabúdame. Očakávajte nás," hovorí hlas v spote obsahujúcom viaceré gramatické chyby. Pod videom je oznam, že "presný čas sa zverejní zajtra, aby nemohli byť nejako špeciálne pripravený."

Či ide skutočne o zástupcov Anonymous, sa z videa identifikovať nedá. Kanál používateľa anon245156845 obsahuje iba jeden klip. Nedá sa preto vylúčiť, že video je iba internetový hoax alebo aj cielená PR aktivita.

Cieľ údajného útoku naplánovaného na utorok je totiž značne odlišný od posledných aktivít hackerov. Hnutie Anonymous v posledných dňoch vyjadrovalo prostredníctvom atakov na štátne weby svoj nesúhlas so zatvorením filehostingovej služby Megaupload a s návrhmi na sprísnenie internetovej regulácie. 

Napríklad v pondelok sa uskutočnil útok na web Českej protipirátskej únie a poľských ústavných inštitúcií. V piatok napadli stránky kancelára francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, web amerického ministerstva spravodlivosti, FBI a hudobných a filmových spoločností.