Televízne Od veci patrí k ohláseným novinkám na jesennú sezónu, ktoré RTVS predstavila ešte v predstihu na tlačovej konferencii.

Do vysielania sa zábavná novinka dostane od novembra. RTVS uvedie v stredajšom nasadení o 22:45, relácia má vyhradený 25-minútový slot. Pôvodne sa hovorilo o vysielaní vo štvrtok, v tomto dni figuruje relácia aj v cenníku reklamy na korporátnom webe telerozhlasu.

Od veci dostane priestor po športovom súhrne GBS+, prinesie zábavu, ktorú poznajú poslucháči Rádia_FM. V šou budú účinkovať Tomáš Hudák, Ludwig Bagin, Stano Staško, Lukáš Puchovský a Juraj Tabaček.

Protagonistov relácie poznajú televízni diváci aj z iných televíznych projektov – L. Bagin bol napríklad poštárom v Pošte pre teba, J. Tabaček účinkoval v skeč-šou Haló na Joj, spolu so S. Staškom sa objavujú aj v seriálových úlohách. T. Hudák robí pre RTVS aj editora televízneho spravodajstva.

„Čakajte absurdný humor, veľa improvizácie, ale najmä, že bude všetko úplne od veci,“ píše RTVS v anotácii novinky. Na reláciu už televízia upozorňuje aj upútavkou vo vysielaní.