Z. Čaputová prednesie hlavný prejav k výročiu na galakoncerte Ďakujeme, že môžeme. Ten sa uskutoční v sobotu večer v historickej budove SND. Živý prenos odvysiela RTVS v prime-time na Dvojke.

Príhovor predsedu parlamentu A. Danka prinesie Jednotka v nedeľu 17. novembra po hlavných správach RTVS po 19:45 a následne aj príhovor premiéra Petra Pellegriniho.

Okrúhle oslavy výročia Nežnej revolúcie vyvrcholia večerným podujatím 30 rokov slobody v novej budove SND. Aj ten odvysiela RTVS v priamom prenose – na Jednotke so začiatkom o 20:30.

Galavečer bude prebiehať v štýle hudobno-tanečnej šou, v rámci ktorej vystúpi napríklad Katarína Knechtová, Pavol Bršlík, Dalibor Karvay, Roman Tomeš, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Janoska Ensemble, IMT Smile, The Duchon's, Slovenské divadlo tanca či spevácky zbor Lúčnica.

RTVS po tomto programe zaradí koprodukčný film RTVS Učiteľka v hlavnej úlohe so Zuzanou Mauréry, ktorý sa odohráva začiatkom 80. rokov. Príbeh režiséra Jana Hřebejka je o žene, ktorá zneužívala svoje postavenie učiteľky na šikanovanie a manipulovanie detí a ich rodičov.