Na pôde Národného filmového archívu, ktorý drží spolu so Státním fondom kinematografie práva pre väčšinu filmov spred roku 1989, si tentoraz „jednotku“ vytiahla Markíza. Volila tak ako prvá v poradí.

V úvodnom kole si televízia podľa očakávania zvolila vianočnú klasiku Tri oriešky pre Popolušku, ktorú vysielala na Štedrý deň aj vlani a pozeralo ju 1,072 milióna divákov, čo bol pre tento film rekord od roku 2011.

Popoluška a zvyšok

Vlani si síce prvú voľbu pri žrebe vytiahla prvý raz RTVS, ale po Popoluške prekvapujúco nesiahla. V prvom kole si vzala film S tebou mě baví svět a Popoluška pristála v rukách Joj. Tá ju tak tento rok odvysiela na Štedrý deň.

Film režiséra Václava Vorlíčka má v licenčných podmienkach niekoľko klauzúl, jedna z nich je, že na danom trhu sa môže vysielať iba raz do roka. Nie je teda možná repríza, ani takzvaný quick repeat v rámci 24 hodín. Na druhej strane film ako taký je od tohto roka dostupnejší, do ponuky ho pridala streamingová platforma Netflix. 

Joj historický prvýkrát vysielala Popolušku na Vianoce 2017, v jej vysielaní si ju pozrelo 967-tisíc divákov. Tento rok pôjde na Joj druhý raz.

Budúci rok sa spravidla najsledovanejší film roka v rámci slovenských TV staníc vráti Markíze. Tá si pri aktuálnom žrebe na rok 2020 zabezpečila aj ďalšie snímky, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa