STV nepotvrdzuje Rimóczyovú ako novú šéfku Jednotky

Slovenská televízia (STV) nepotvrdzuje Katarínu Rimóczyovú ako intendantku Jednotky. "K personálnym zmenám sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať," povedala hovorkyňa STV Želmíra Habánová. Informácie o zamestnaní bývalej vedúcej analýz Markízy a programovej šéfky Joj sa začali masívne objavovať dnes. Televízia ich pôvod nechce komentovať.

STV nepotvrdzuje Rimóczyovú ako novú šéfku Jednotky


Katarína Rimóczyová je autorkou ocenenia Bratislavská čučoriedka (foto z podujatia).

Rimóczyová odišla z televíznej brandže na prelome rokov 2006 a 2007, na poslednom veľkom projekte Joj v područí Grafobalu Celebrity Camp už plne neparticipovala. Podpísala sa najmä pod ťažiskový projekt sezóny 2006 / 2007 Hviezdy na ľade. Posledné mesiace pred odvolaním už v Joj reálne nepracovala, televízia tvrdila, že je vážne chorá. Po odchode z televízie mala rozbiehať slovenskú pobočku spoločnosti Factum Invenio.

Rimóczyová by bola druhou programovou manažérkou, ktorú si do STV dosadil nový riaditeľ Štefan Nižňanský. Poverená riadením programu je zatiaľ Petronela Kolevská - Vančíková. Nižňanský niekoľkokrát zopakoval, že minimálne na prvú úroveň riadenia bude dosadzovanie manažérov konzultovať s Radou STV. Tá bude najbližšie zasadať koncom mája, očakáva sa, že Kolevskú potvrdí. Na radu sa môže čakať aj s novými intendantmi.

Rimóczyová pracovala v Joj súčasne s bývalou šéfkou programu STV Máriou Sedlákovou, ktorá v komerčnej televízii riadila strategické projekty. Po nominovaní Kolevskej na Sedlákovej pozíciu STV povedala, že s bývalou programovou šéfkou naďalej ráta v oblasti programu. Sedláková dnes pre Mediálne.sk potvrdila, že je šéfkou festivalového oddelenia STV.