Seriál sledujúci osudy ľudí, ktorí u seba objavia nadprirodzené schopnosti (čítanie myšlienok, pohyb v čase...) bude mať opäť na starosti jeho tvorca Tim Kring. NBC nevylúčila, že v piatej sérii sa objavia aj postavy známe z prvých štyroch, ktoré sa v premiére vysielali v rokoch 2006 až 2010. Mená či detaily o príbehu zatiaľ televízia neposkytla.

Nové časti, ktoré sa budú vysielať pod názvom Heroes Reborn (Hrdinovia – znovuzrodení) bude pozostávať namiesto štandardnej (plus-mínus) dvadsiatky dielov iba z trinástich, tvoriacich uzatvorený celok. Pôvodný seriál v na seba nadväzujúcich komiksových kapitolách sledoval osudy viacerých hrdinov, ktoré sa začali navzájom prelínať.

Kratšie série sú nový trend pri viacerých seriáloch. Ako pripomína The Hollywood Reporter, televízia Fox takýmto spôsobom vráti tento rok na obrazovky aj seriál 24 s Kieferom Sutherlandom. Jeho osem pôvodných sérií malo 24 vydaní, nová bude mať polovičné trvanie. CBS zas v rámci žánru sci-fi minulé leto uspela s 13-dielnou adaptáciou knihy Stephena Kinga Under the Dome. 

Tvorcom umožňujú kratšie série vytvoriť kompaktnejší a akčnejší príbeh, televízie zas v prípade noviniek menej riskujú, ak sa program nevydarí.

Skrátený počet častí mala aj druhá séria Heroes, to však súviselo s vtedajším štrajkom hollywoodskych autoroch, ktorí žiadali zvýšenie odmien.

Heroes dosahovali pri prvej sérii v USA sledovanosť vysoko nad 10 miliónmi divákov. Maximum dosiahli Hrdinovia pri premiére druhej série (17 miliónov), následne sa však začal výrazný úpadok. Štvrtá sériu lákala ku koncu už len štyri milióny ľudí. Spoliehajúc sa na stále známu značku uvedie nové časti digitálna kampaň. Heroes patrili svojho času k ilegálne najsťahovanejším seriálom.

Na Slovensku vysielala Hrdinov televízia Markíza, seriál sa však neosvedčil a skončil v nočných hodinách.