RTVS získala viacero programov od britskej verejnoprávnej BBC – konkrétne dokumentárne série Dynastie, Serengeti, Sedem svetov, jedna planéta a Zem z vesmíru.

Telerozhlas kúpil aj seriál Bedári, ktorý je najnovším spracovaním literárneho diela, a tiež nedokončenú novelu Sandition od Jane Austenovej.

RTVS na budúci rok vďaka akvizíciám z Mipcomu prinesie aj tínedžerský tanečný seriál z prostredia Parížskej opery – Nájdi ma v Paríži, pokračovanie seriálu Doktor z hôr – nové osudy, druhú séria seriálu Skôr než zomrieme a nový dramatický seriál Horskí záchranári.

RTVS sa tiež podarilo získať tretiu sériu seriálu Príbeh služobníčky a nové spracovanie seriálu Anna zo Zeleného domu.

Diváci tiež uvidia kolekciu filmov režiséra Feliniho k 100. výročiu jeho narodenia, nové tituly z Najkrajších rozprávok, detský seriál Operácia Ouch a na budúcoročnú jeseň aj tretiu sériu výpravného historického seriálu Katarína Veľká.

Z vlastného katalógu RTVS licencovala svoje večerníčky Mimi a Líza, Websterovci, Drobci a Tresky plesky, ktoré zaujali vysielateľov v Japonsku a Južnej Amerike.

Do Poľska opäť RTVS zrejme predá svoju vianočnú rozprávku, o novinku Čarovný kamienok, ktorá bude mať u nás premiéra počas tohtoročných Vianoc, má záujem stanica Plus TV.

O celovečerný dokumentárny film Volanie, zachytávajúci neopakovateľnú duchovnú atmosféru a mystiku pravoslávneho kláštora Počájivská lávra, prejavila záujem Česká televízia, katolícka televízia z Južnej Kórey a distribútor vo Francúzsku. Dokument sa v slovenských kinách objaví 31. októbra.

Na veľtrhu RTVS ponúkala aj televíznu drámu Nero a Senec, ktorú na Jednotke uvedie 10. novembra o 20:30.