Prima končí v ďalšej káblovke: vyraďuje ju Magio

Televízia Prima pokračuje v sťahovaní sa zo Slovenska. Od prvého novembra nebude v káblovej ponuke Magio od T-Comu. Všimol si to portál Parabola.cz.

Magio informáciu komunikuje na svojom webe – pri logu a názve Prima má poznámku "v ponuke do 31. 10. 2009". V EPG dodáva, že sa tak deje z rozhodnutia Primy ukončiť distribúciu na Slovensku. Pritom ešte tento mesiac hovorkyňa spoločnosti Slovak Telekom pre Mediálne.sk Janka Burdová povedala: "V ponuke televízie Magio zatiaľ česká TV Prima zostáva. Naďalej však budeme sledovať vývoj na trhu, detailné informácie o obchodných rokovaniach spoločnosť Slovak Telekom nezverejňuje."

Prima končí v ďalšej káblovke: vyraďuje ju Magio

Na Primu naposledy doplatil najväčší slovenský operátor UPC Broadband Slovakia. Licenčná rada ho upozornila na porušenie zákona , lebo jej vysielanie údajne šíril bez súhlasu. Rada momentálne v správnom konaní rieši aj ďalších operátorov Trnavatel, ktorý patrí pod UPC, Digi Slovakia a Satro. Otvorila voči nim správne konania v súvislosti s neoznámením zmeny údajov v žiadosti o registráciu retransmisie. Jednotlivé spoločnosti podľa tlačovej správy nenahlásili ukončenie platnosti súhlasu zo strany Primy.

Približne pred rokom prišiel všetkým káblovým operátorom list od Primy, aby ju stiahli z rastrov – pre Mediálne.sk to potvrdil vedúci sekcie Slovenskej asociácie pre káblové telekomunikácie (SAKT) Štefan Mišovic. Prima tvrdí, že nemôže vysielať na Slovensku, pretože nakupuje vysielacie práva iba pre územie Česka. Najväčší kábloví operátori ju zatiaľ zväčša nevyradili: nechali ju v digitále, stiahli zmienky o Prime z webu alebo hovoria o testovacej prevádzke. Viac informácií a stanoviská UPC, Towercomu (Skylink), Satra a Orange (FiberTV).

Vyraďovanie televízie Prima z ponuky slovenských kábloviek začal riešiť Protimonopolný úrad Slovenskej republiky. "Protimonopolný úrad SR dostal v danej veci podnet a v súčasnosti má vo veci otvorené všeobecné šetrenie, v rámci ktorého danú situáciu preveruje," potvrdila pre Mediálne.sk hovorkyňa úradu Alexandra Bernáthová. Šetrenie ešte nie je ukončené, úrad preto nechce zverejňovať bližšie informácie. Poskytne ich až v závere. Viac informácií.