Najúspešnejší seriál v histórii amerických káblových televízií má nasledovníka

Americká stanica TNT zadala do výroby nový dramatický seriál z prostredia reklamnej agentúry Truth in Advertising. Objednala si trinásť epizód, ktoré sa dostanú do vysielania v roku 2009. V súčasnosti štvrtá najsledovanejšia káblová televízia v USA, zameraná výlučne na dramatické žánre, chce posilniť postavenie na trhu. Novinku Truth in Advertising preto produkčne prepojí na svoj najúspešnejší seriál Closer.

Najúspešnejší seriál v histórii amerických káblových televízií má nasledovníka


Closer je najúspešnejší seriál na amerických káblových televíziách všetkých čias.

Closer je najúspešnejší seriál na amerických káblových televíziách všetkých čias. Štart druhej série prepisoval historické tabuľky sledovanosti. Svoj vlastný rekord 8,3 milióna divákov prekonal treťou sériou, kedy prvú epizódu sledovalo 8,8 milióna ľudí. V závere série opäť padol rekord, tentokrát s počtom 9,2 milióna divákov, respektívne 6,8 milióna domácností.

Posledná časť tretej série dokonca šliapala na päty celonárodným sietiam. TNT sa vtedy dostala na druhé miesto tesne za CBS. Pre segment káblových staníc to nie je zvykom. V lete štartuje na TNT štvrtá séria. Closer vysiela aj česká Prima. Krimiseriál z prostredia losangeleského oddelenia prioritných vrážd získal minulý rok Zlatý glóbus. Cenu si odniesla hlavná herecká hviezda Kyra Sedgwick.

TNT si okrem Truth in Advertising objednala hodinový pilot seriálu Men of a Certain Age. Hlavnú úlohu stvárni Ray Romano, ktorý zároveň napíše scenár. TNT využije komika, čo desať rokov žal úspechy v sitkome Raymonda má každý rád – hral hlavnú postavu, produkoval ho a napísal niekoľko epizód.

TNT po úspechu The Closer a ďalších vlastných seriálov plánuje ešte viac dostať do popredia originálnu produkciu. Titulom Men of a Certain Age chce stanica odštartovať masívnu zmenu svojej prime-timovej vysielacej štruktúry počas pracovných dní. Má sa tak stať v roku 2010. V súčasností ma 15 projektov v rôznom štádiu rozpracovania.

TNT alebo Turner Network Television patrí do portfólia spoločnosti Time Warner. V minulosti vysielala filmová verzia tohto kanála prostredníctvom káblových rozvodov aj na Slovensku. V roku 1999 však prešla európska vetva rebrandingom a zmenila názov na TCM (Turner Classic Movies). Americká TNT sa nezameriava na filmovú klasiku, ale na novodobé dramatické tituly.