Medzinárodný Wipeout už odvysielala ukrajinská televízia. Tím Markízy a Novy skončil posledný (video)

Kým Markíza a Nova s nasadením medzinárodnej verzie licencovanej šou Wipeout vyčkávajú, ukrajinská komerčná televízia Inter ich už uplynulú jeseň predbehla. Päť zúčastnených krajín si neskoordinovalo odvysielanie nakrúteného materiálu, napriek informačnému embargu na Slovensku a v Česku sú tak záznamy ukrajinskej verzie bez problémov dostupné na internete a známe sú aj utajované kompletné výsledky.    

Na Ukrajine sa športovo-adrenalínová game šou vysielala pod názvom Boom - Bitka Slovanov. Podľa informácií na oficiálnom webe bola nasadená 10. októbra 2010 a veľkým finále vyvrcholila 12. decembra 2010. Vzišlo z neho konečné poradie - súťaž vyhrala Ukrajina, druhé skončilo Poľsko, tretie Bielorusko a na poslednom štvrtom mieste skončil spoločný tím Česka a Slovenska.

Medzinárodný Wipeout už odvysielala ukrajinská televízia. Tím Markízy a Novy skončil posledný (video)

Zdroj: Inter TV

Na videoserveri YouTube je tiež možné nájsť niekoľko výňatkov zo šou so slovenskými účinkujúcimi. Napríklad neúspešné pokusy herca Maroša Kramára dostať sa cez prekážkovú dráhu či dramatický kolaps playmate Jany Minárikovej.

Spoločný tím Česka a Slovenska pozostáva z osemnástich členov a dvoch náhradníkov. Slovensko reprezentovali modelka Romana Škamlová, herec Maroš Kramár, moderátor Televíznych novín Patrik Švajda, moderátorka Telerána Lenka Šóošová, herec Filip Tůma, módny návrhár Fero Mikloško, playmate Jana Mináriková, spevák Tomáš Bezdeda a moderátor Športových novín Peter Varinský.

Medzinárodný Wipeout už odvysielala ukrajinská televízia. Tím Markízy a Novy skončil posledný (video)

Zdroj: Inter TV

Za Česko súťažili herci Bára Munzarová, Martin Trnavský, mladý hudobník a herec Ondřej Brzobohatý, modelka a moderátorka Nikol Moravcová, herečka Jana Sováková, bývalý český futbalista Tomáš Skuhravý, moderátor Tomáš Kraus, modelka Bára Kolářová a fotograf David Kraus.

Medzinárodný Wipeout už odvysielala ukrajinská televízia. Tím Markízy a Novy skončil posledný (video)

Moderátorom bude za televíziu Nova Libor Bouček a Jana Hospodárová z Markízy. Režisérom je Pepe Majeský. Slovenský názov šou zatiaľ nie je známy, rovnako ako presný termín nasadenia. Podľa informácií z advertoriálu Markízy zverejnenom v mesačníku Stratégie by to však malo byť túto jar. "Ide o úplnú novinku, ktorá sa vyrába v exotickej Argentíne. Relácia prinesie pre diváka napínavú súťaž národov, veľa vtipných momentov, známe tváre. V súťaži si svoje sily zmerajú štyri družstvá z piatich krajín v naozaj netradičných športových disciplínach. Jednotlivé disciplíny súťažiaci zdolajú len s veľkým šťastím. Česko-slovenská zostava vytvorila kompaktný a hlavne veselý celok, ktorý pristupoval k zdolávaniu prekážok s humorom. Vďaka tomuto netradičnému prístupu sa naši diváci pobavia na „nadupaných" športových akciách," tvrdí televízia. Výprava Česka a Slovenska odletela do Argentíny 10. septembra 2010 a vrátila sa 5. októbra 2010.

Wipeout je licencovaným formátom spoločnosti Endemol, ktorá ho už predala do viac ako 30 krajín sveta. Stredoeurópskym vysielateľom sa Wipeout prvýkrát predstavil v júni 2008 na veľtrhu Discop v Maďarsku. Adaptovali ho napríklad nemecká ProSieben, britská BBC či chorvátska RTL. Americkú verziu vysielala v Česku s dabingom TV Barrandov. Vznikol už aj jej zimný spin-off