Markíza začala divákov lákať na Banášovej Adela show (video)

"Má vás kto baviť po 22:00?" pýta sa Markíza svojich divákov v krátkom 15-sekundovom teasri, ktorý sa v ostatných dňoch začal objavovať v self-promo blokoch. "My vás zabavíme. Už čoskoro na Markíze," dodáva pri animácií dvoch veľkých pozlátených písmen "A" a čierneho otáznika pred siluetou nočného mesta. 

Podľa informácií Mediálne.sk ide o prvú fázu marketingovej podpory chystaného late night programu moderátorky Adely Banášovej pod názvom Adela show. Televízny líder nasadí talkshow jednej zo svojich kľúčových tvárí od septembra v pondelok až štvrtok po 22:00. Predchádzať jej bude ďalšia novinka - spravodajsko-publicistické Nočné Televízne noviny. Minutáž oboch formátov ešte nie je známa, vzhľadom na jeden reklamný brejk uvedený v oficiálnom cenníku však môžu obe trvať asi polhodinu.

Produkčná spoločnosť Markízy Media Pro Slovakia si na úrade priemyselného vlastníctva začiatkom júla podala žiadosť o registráciu troch možných názvov relácie - Adela, Adela show a Adela talkshow. Reklamný cenník na september už hovorí konkrétne o Adela show.

Nasadenie dvoch nových denných formátov je významným zásahom do programovej štruktúry Markízy. Na rozdiel od konkurenčnej Joj nemá po 22:00 vytvorené stabilné sloty s pôvodnou tvorbou. Vysiela premenlivo najmä akvizičné filmy a seriály a do tohto času dosiaľ výraznejšie neinvestovala.

O talkshow s Banášovou dlhší čas usilovala verejnoprávna Slovenská televízia pod programovým vedením Romana Liptáka. S pracovným názvom "Adela" patrila k trom najväčším plánovaným zábavným titulom pre rok 2009. Pôvodne sa o šou zmieňovali aj reštriktívne verzie programového konceptu. V prípade nezískania dotácie bola medzi formátmi, ktoré sa nemajú škrtať. Mal sa len obmedziť počet dielov. K podpísaniu zmluvy napokon nedošlo a formát sa zo schválenej verzie programového konceptu vytratil.

Adela Banášová je v ostatných rokoch tvárou väčšiny ťažiskových projektov Markízy ako Slovensko hľadá SuperStar, Česko Slovenská SuperStar, Let's Dance či Slovensko má talent. Ako porotkyňa bude účinkovať aj v jesennom federálnom projekte Markízy a Novy Talentmania. Naďalej ostáva aj moderátorkou rannej šou vo Fun Radiu, ktorá sa minulý rok dočkala svojej menej úspešnej verzie na obrazovkách TV Joj.