Markíza aj v budúcom roku staví na istoty, po tohtoročnom Hlase Česko Slovenska znova počíta so Superstar. Spevácku súťaž, ktorej licencorom je FremantleMedia, naposledy vysielala na jar 2013. Záverečné vydanie 2. júna sledovalo 637-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V komerčnej cieľovke 12 – 54 mala posledná časť trhový podiel 34,2 percenta.

Popri Superstar bude jarnou novinkou aj avizovaný komediálny seriál Horná Dolná, ktorý nakrúca režisér Susedov či Paneláka Tomáš Jančo. Seriál má priniesť vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek vrátane starostu, ktorý je vo voľnom čase vášnivým rybárom, kňaza, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, či policajta, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite, ako je stratený bicykel. Hlavné postavy v Hornej Dolnej stvárnia Petra Polnišová, Marta Sládečková a Matej Landl.

Markíza medzi jarné highlighty radí aj akvizičný seriál Traja mušketieri. V prípade diela z produkcie BBC počíta s dvoma sériami. Prvá mala premiéru v Británii a USA v januári 2014. Desať častí sa nakrúcalo najmä v Prahe. Motto z pôvodného Dumasovho románu využije Markíza aj ako svoj budúcoročný slogan – „Jeden za všetkých, všetci za jedného“.

Stabilnou súčasťou prime-timeu a access-primeu budú pôvodné seriály Búrlivé víno a Chlapi neplačú. Markíza s oboma počíta v roku 2015 v ich doterajších slotoch. Pridá sa aj scripted-reality séria Rodinné prípady, naopak pokračovanie na jeseň uvedených Doktorov nie je v pláne.

Aj v budúcom roku plánuje televízia uviesť ďalšie vydania hudobnej Chart Show, ktorá sa vysiela s nepravidelnou periodicitou. Premiérovú časť videli diváci 8. novembra, druhú uvidia na Silvestra. V budúcom roku chystá Nova s Markíza pokračovania s ďalšími rebríčkami skladieb v rôznych kategóriách. Formát dlhoročne s rovnakým konceptom vysiela v Nemecku RTL.

Žáner reality šou zastúpi na Markíze aj v ďalšej sezóne Farma, ktorej sa aktuálne v slote po 21:40 darí nadpriemerne, a tak televízia počíta na jeseň budúceho roka už so šiestou sériou. Okrem toho avizuje Markíza aj premiérové časti Zámeny manželiek a Svokry s Gizkou Oňovou. Pokračovať má aj skeč-šou Kredenc.

Markíza v roku 2015: Superstar, šiesta Farma, redizajn webu a nové stránky

Zdroj: TV Markíza

Bez zásadnejších zmien ostanú všetky spravodajské a publicistické formáty – pokračovať bude Reflex, Teleráno aj Smotánka. Markíza aj v budúcom roku počíta s eventom Charity Day spojeným s činnosťou Nadácie Markízy, ktorý prvý raz odvysiela v decembri 2014. Už teraz televízia prezradila aj dátum budúcoročného Dňa otvorených dverí, ktorý zorganizuje 22. augusta.

Z akvizičných seriálov počíta komerčný líder so záverečnou sériou sitcomu Dva a pol chlapa aj aktuálnymi dielmi Teórie veľkého tresku. Uvedie tiež novinku Gotham, ktorú Warner Bros uviedol na stanici Fox túto jeseň. Medzi zahraničnými seriálmi Markízy budú v roku 2015 aj prvé dve série The Following, The Blacklist, druhá a tretia séria The Arrow, druhá séria Sherlock a Watsonová a 19. séria Kobry 11.

Z filmov televízia uvedie v premiére české komédie Dědictví aneb Kurva se neříká, 10 pravidel jak sbalit holku a Babovřesky 2. Z americkej produkcie pôjde o tituly Expendables 3, Muži v čiernom 3 (Men in Black), Muž z ocele (Man of Steel), Ohnivý kruh (Pacific Rim), Šmolkovia 2 (Smurfs 2), Bourneov odkaz (The Bourne Legacy), Jack, zabijak obrov (Jack The Giant Slayer), 96 hodín: Odplata (Taken 2), Bojová loď (Battleship) či Mrcha učiteľka (Bad Teacher).

Menšia stanica Doma bude aj v roku 2015 pokračovať s opakovaným nasadením niektorých pôvodných seriálov. Vysielať sa bude Ordinácia v ružovej záhrade a znova aj celá Horúca krv. Markíza avizuje aj ďalšie seriálové novinky z Turecka, zatiaľ bez konkrétnych titulov. Z mexickej produkcie uvedie telenovely Víťazstvo lásky (Triunfo del amor) a Sila osudu (La fuerza del destino).

Na Doma pôjdu tri série komediálneho seriálu Suburgatory, piata séria Roztomilých mŕch (Pretty Little Liars), štvrtá séria Doktorky Zoe, piata séria Bostonských vrážd (Rizzoli & Isles), osem sérií Dr. Housa či seriál Shameless.

Z akvizičných formátov orientovaných najmä na ženy budú pokračovať série Tehotné v šestnástich, šou MTV Teen Mom o mladých mamičkách aj Extrémne premeny s časťami z Veľkej Británie a Austrálie. Novinkou bude formát Ja alebo pes (It´s Me Or The Dog), v ktorom trénerka psov nastoľuje poriadok v domácnostiach, kde zvieratá prerástli rodinám cez hlavu.

Markíza v roku 2015: Superstar, šiesta Farma, redizajn webu a nové stránky

Zdroj: TV Markíza

Z filmov zaradí Doma Druhú šancu (Hope Springs), Chyť ma, ak to dokážeš (Catch Me If You Can), Varieté (Burlesque), S tým nič nenarobíš (Life Happens), Život po živote (Hereafter), Znovu a inak (Young Adult), Jedz, modli sa a miluj (Eat, Pray, Love), Skvelý plán (Un Plan Parfait), Middlestonskú romancu (At Middleton), Ženy (The Women), ale aj biografickú snímku Justin Bieber: Nikdy nehovor nikdy.

Dajto staví v budúcom roku na seriály Strážca spravodlivosti (True Justice), Almost Human, Nikita IV., NCIS: Los Angeles VI., Strážca poriadku (Justified), Lovec zločincov (Person of Interest), Teória veľkého tresku aj formát Caught On Camera.

Z filmov Dajto zaradí Oko dravca (Eagle Eye), trilógiu Matrix, Vojnu bohov (Immortals), Disturbiu, Tróju, Prísne tajnú misiu (Stealth), Rok 1 (Year One), Austin Powers 2 či Niekto to rád hip-hop (Dance Flick).

Viacero noviniek avizuje Markíza aj na webe. Svoj hlavný portál Markíza.sk promuje pre zadávateľov s novým dizajnom, ktorý uvedie ešte v tomto roku. Upravený vzhľad webu pritom televízia spúšťala vlani v lete.

Inzerentom pripomína rozširujúci sa bezplatný videoarchív, vhodný pre „silné reklamné kampane“. Pokračovať bude aj platená platforma Voyo.sk, kde televízia počíta s pridaním obsahu.

Webovými novinkami budú portály zlavy.markiza.sk a vareny-peceny.sk. O plánovanom zľavovom portáli Markízy už Mediálne.sk informovalo.

Varený-pečený napokon nebude televíznym formátom, ale tematickým kulinárskym webom. Televízia chce na ňom využiť archívny content zo svojich relácií o varení, doplnený o rady a recepty kuchárov, blogerov a televíznych tvárí.