„Túžite zmeniť svoj život, ale neviete ako na to? V hlave vám beží presný scenár vysnívanej transformácie, ale vy sa stále neviete odhodlať? Túžite sa naučiť cudzí jazyk, schudnúť dvadsať kíl, prestať fajčiť, zabehnúť maratón či konečne prerobiť kúpeľňu? Tak potom hľadáme práve vás!“ píše Markíza na svojom webe.

Záujemcovia sa majú hlásiť prostredníctvom stránky casting.markiza.sk. Na zmenu pod dohľadom televízneho štábu budú mať dlhšie obdobie – ako vyplýva z názvu relácie.

Šou vzniká na základe licencie z Veľkej Británie, kde vlani formát This Time Next Year uviedla komerčná televízia ITV.

V prípadne novinky nepôjde len o zmeny zovňajšku – tak ako napríklad v inom licencovanom formáte O 10 rokov mladší, ktorý Markíza uviedla tento rok.

„Za rok sa dá zvládnuť všeličo. Dá sa otehotnieť, schudnúť veľa kíl, doplniť si vzdelanie. Možno niekto túži vystúpiť na verejnosti a nemá na to odvahu – za rok sa dá vybudovať prejav a sebavedomie,“ načrtla Evita.

Podľa moderátorky sa majú hlásiť najmä tí, ktorí chcú dospieť k zmene vlastnými silami, vedia, čo chcú, ale nevedia sa nakopnúť.

„A my ich nakopneme, pretože verejný prísľub pred celou republikou je veľká motivácia,“ uviedla moderátorka v reportáži v relácii Reflex.

So šou aj vzhľadom na dlhšie obdobie produkcie počíta pravdepodobne televízia až neskôr – nakrúcanie s jednotlivými účinkujúcimi trvá reálny rok. Formát v brožúre pre zadávateľov Markíza na rok 2017 neavizovala. Počíta však s podobným formátom Extrémne premeny, kde štáb takisto premenu dobrovoľníkov sleduje niekoľko mesiacov.

Evita s Markízou spolupracovala na viacerých projektoch – glosovala v reláciách Sedem s.r.o. či Adela Show. Televízia je aj partnerom nedávno uvedenej snímky podľa Urbaníkovej knihy Všetko alebo nič. Samotná spisovateľka má v súčasnosti vlastnú reláciu v rozhlasovom éteri – nedeľný formát na Rádiu Expres.