Česká mediálna skupina Prima predstavila tento rok svojim divákom už množstvo nových titulov. Po hneď niekoľkých úspešných rodinných či kriminálnych seriáloch, ktoré oslovili aj slovenských divákov na kanáli Prima PLUS, prichádza tentokrát s iným žánrom. A opäť s ním neobíde ani Slovensko. Kanál Prima PLUS prinesie od 10. júna nový seriál Agrometal, informuje Filip Roháček, Marketingový a PR konzultant Tv Prima.

Komediálny seriál z prostredia dediny

Už samotný názov, ktorý spája zdanlivo nespojiteľné, naznačuje podstatu hlavnej témy seriálu. Pod taktovkou úspešného režiséra Karla Janáka vznikol komediálny seriál z prostredia dediny. Seriál je plný originálnych a vtipných situácií, humorných zveličení a zábavy. Skvelé je aj herecké obsadenie – diváci sa môžu tešiť na Lukáša Příkazkého, Kristínu Leichtovú, Petra Stacha, Jaroslava Plesla, Matúša Rumla, Patríciu Pagáčovú, Ondřeja Malého, Petra Čtvrtníčka, Andreu Růžičkovú, Milana Šteindlera a mnoho ďalších. Diváci na Slovensku budú mať možnosť seriál sledovať už od soboty, 10. júna na kanáli Prima PLUS.

Osemdielny seriál Agrometal sa bude odohrávať vo fiktívnej českej dedinke Čertice. Čo je však v tejto dedine neobyčajné, je náš hlavný hrdina Lukyn, ktorého stvárňuje Lukáš Příkazký: „Postava, ktorú hrám, má problém, pretože prešvihne výročie svadby. Na čerpacej stanici následne vidí plagát, ktorý informuje o súťaži amatérskych kapiel. Hlavným lákadlom je však to, že víťaz súťaže získa motorku. Lukynovi sa to zdá ako geniálny nápad a myslí si, že prípadná výhra by vyžehlila problémy s jeho manželkou.“

Plán to bol jednoducho dokonalý. Jediný problém je, že Lukyn žiadnu kapelu nemá. Dokonca ani na nič nevie hrať. Ale to by nebol Lukyn, neohrozený mládenec z českej dediny, aby si s niečím takým neporadil. Podstatné je, že má v Čerticiach dosť dobrých kamarátov a tí ho podporia.

Vtipný scenár a fungujúce obsadenie

„Práca na tomto seriáli je veľká radosť, a to nielen preto, že režisérom je môj manžel Karel Janák. Máme super vtipný scenár a skvele fungujúce obsadenie. Diváci sa rozhodne majú na čo tešiť,“ hovorí producentka seriálu Romana Goščíková, ktorá v seriáli svojho muža stvárni aj jednu z komediálnych postáv. „Ja by som si prial, aby si tento seriál diváci hlavne užili. Mojou úlohou bolo osloviť široké publikum, aby si tam skrátka každý našiel to svoje, a veľmi dúfam, že sa nám to podarí,“ dodáva režisér Karel Janák.

Premiérovú epizódu komediálneho seriálu Agrometal uvedie televízny kanál Prima PLUS na Slovensku v sobotu, 10. júna o 21.30 h.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

HBO Max
Neprehliadnite

HBO Max chystá premiéru druhej série seriálu Ako to bol ďalej...