Prázdninové obdobie prináša slovenským televíziám nižšiu sledovanosť, no seriál Šťastná rybka z dielne Televízie Joj sa napriek tomu teší vo vekovej kategórií 12+ vysokej priazni divákov.

Vysoká sledovanosť

Začiatok leta síce priniesol menšie čísla, no stále sa týždeň čo týždeň udržiava na prvej pozícii rebríčka – 5.7. (315-tisíc), 12.7. (295-tisíc), 19.7. (246-tisíc). Epizóda z posledného utorka mala dokonca vyššiu sledovanosť – 293-tisíc a pomaly sa opäť šplhá na úroveň spred letných prázdnin.

Obmenou oproti ostatným týždňom prešla druhá priečka. Až doteraz sa na nej udržiavala markizácka relácia Utajený šéf, ktorá počas júla v každej epizóde oslovila viac ako 200-tisíc ľudí – 5.7. (280-tisíc), 12.7. (222-tisíc), 19.7. (207-tisíc). Tentokrát klesla na 193-tisíc. Len o približne štyritisíc divákov ju predbehol magazín Reflex (197-tisíc sledujúcich).

Duel predbehol Ordináciu s výhľadom na more

Zmenu tiež zaznamenal seriál Ordinácia s výhľadom na more, ktorý vysielal Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Zo stabilnej tretej pozície predošlých dvoch týždňov zaznamenal prepad až na šiestu priečku so sledovanosťou 167-tisíc divákov (strata viac ako 16-tisíc). Predbehli ho vedomostná súťaž Duel (180-tisíc) a podvečerné markizácke Rodinné prípady (178-tisíc divákov).

Slovenský seriál Šťastná rybka z dielne TV Joj sa stal vo vekovej kategórií 12 až 54 rokov najobľúbenejším. K televíznym obrazovkám prilákal 146-tisíc divákov a vyslúžil si tak 16,1 percenta trhového podielu, čo je v rámci utorkových nespravodajských programov najvyššie skóre.

Úspešné Rodinné prípady

V rovnakom vysielacom čase Markíza stavila na reláciu Utajený šéf, čím si získala 112-tisíc ľudí a 12,9 percenta trhového podielu. Úspešnou bola aj podvečerná epizóda Rodinných prípadov, ktorá je do vysielania nasadená namiesto šou Bez servítky. V utorok oslovila 88-tisíc divákov, za čo získala 13,8 percenta trhového podielu.

Vysoko sa v rebríčku dostal aj magazín Reflex, ktorý si pozrelo 79-tisíc ľudí s trhovým podielom 14,4 percenta. Divákov si získala aj popoludňajšia epizóda Rodinných prípadov. K obrazovkám prilákala 71-tisíc sledujúcich a jej trhový podiel sa tak vyšplhal na rovných 16 percent. Iba o jednu desatinu percenta zaostala za úspešným seriálom Šťastná rybka.

Ďalšie dôležité správy

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) rozširuje spoluprácu s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky (TASR) o ďalšie aktivity. Jednou z nich je aj Akadémia TASR, ktorej cieľom je ponúkať primátorom a starostom informácie o možnostiach využitia potenciálu médií v procese rozvoja miest a obcí na Slovensku. Na snímke generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala počas stretnutia starostov a primátorov ZMOS 28. januára 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Na post generálneho riaditeľa TASR kandidujú traja uchádzači