Joj má denný seriál od režiséra Susedov

Televízia Joj kúpila námet na denný seriál od spoločnosti režiséra sitcomu Markízy Susedia Tomáša Janča a bývalého šéfproducenta spoločnosti Maya a intendanta Jednotky STV Pavla Boba. "V tejto chvíli vám viem povedať, že zmluva je podpísaná a so seriálom by sme mali predbežne začať v marci," povedal pre Mediálne.sk Bob. Seriál bude vznikať v koprodukcii s Bobovou a Jančovou spoločnosťou Továreň 5/7/11, ktorá bola do Obchodného registra zapísaná len 22. augusta.

Na blogu člena Rady STV Petra Maleca sa objavila informácia, že na seriáli má participovať aj Andy Kraus ako ďalší kľúčový tvorca sitcomu Markízy Susedia. "Je jeden z oslovených, ešte to nemáme uzatvorené. Rozhodne by sme ho chceli," reagoval Bob. Susedia sú aktuálne najúspešnejšou dramatickou produkciou na trhu.

 

Seriály slovenských televízií budúci rok

Už vysielané spolu s ohlásenými alebo plánovanými.Ordinácia v ružovej záhrade (Markíza)

Mesto tieňov (Markíza a DNA Production)

Denný seriál (Markíza)

Sitcom (Markíza, nepotvrdené)

Denný seriál (Joj a Továreň 5/7/11)

Mafstory (Joj)

Kriminálka Staré mesto (STV a Trigon, podmienené získaním dotácie)

Lapači duší alebo Rómeovia a Júlie (STV a ČT, podmienené získaním dotácie)

 

 

Joj má denný seriál od režiséra Susedov

Zdroj: TV Markíza


Markíza o Susedov prišla tak či tak, tvorcovia sa nezhodli na pokračovaní štvrtou sériou. Scenárista seriálu Andy Kraus v rozhovore pre Mediálne.sk tvrdí, že on by pokojne pokračoval.

Kraus v rozhovore pre Mediálne.sk koncom júna povedal, že pracuje na projekte denného seriálu. Hovoril však vtedy o ňom ako o zadaní od televízie Markíza. "Robím na dennom seriáli, ktorý má ambíciu mať všetko dobré, čo by mal tento žáner mať. Emócie, dobré príbehy, prepracované a dobre vymyslené charaktery postáv. Dej je zhustený na pomery denného seriálu do relatívne malého priestoru. Dialógy chcem briskné, vtipné, aby ľudia, ktorí sa na obraze objavujú ako postavy, mali istú úroveň inteligencie na to, aby dialógy mohli byť uveriteľné, inteligentné a vtipné či ironické. Mal by to byť obraz bežného života."

Markíza chce denný seriál spustiť taktiež v roku 2008. Líder má za sebou už jeden neúspešný pokus v podobe seriálu Medzi nami, ktorý bol pre vysoké náklady ako produkt predchádzajúceho manažmentu na jar 2006 stiahnutý. Na seriáli participoval aj Pavel Bob ako šéfproducent spoločnosti Maya, ktorá pre Markízu titul vyrábala.

Foto: Vysielanie TV Markíza