Jednotka sa musí rozlúčiť s Milionárom

Jednotka Slovenskej televízie končí s výrobou kvízovej show Milionár (vývoj sledovanosti). Do súťaže sa už dva týždne nedá prihlásiť, hláska hovorí o ukončení možnosti prihlasovania. Mediálne.sk na to upozornili čitatelia.

Jednotka sa musí rozlúčiť s Milionárom


Programový manažment Márie Sedlákovej vymenil Martina Nikodýma za Ivetu Malachovskú. Licensor si však dal čas na rozmyslenie a tak sa návrat Milionára na obrazovky oneskoril. Jeho konkurencia sa v jeho slote mala čas etablovať a októbrovému návratu kvízu tu ublížilo.

Licencia na vysielanie a výrobu Milionára končí v marci tohto roku. "O jej predĺžení v tejto chvíli neuvažujeme," povedal pre Mediálne.sk PR manažér Jednotky STV Jozef Gogola. Posledné vydanie sa podľa neho objaví 19. marca. Dôvody stiahnutia relácie televízia nekomentovala, koncom roka však ohlásila niekoľko škrtov v súvislosti so zlou finančnou situáciou.

Jednotka sa vzdáva výkonného titulu, po koncoročnom presune zo štvrtka na stredu na neskorší čas sa relácia drží pomerne silne nad priemerom. Takto už zrušila aj Drišľakoviny či Duel. Televízia navyše príde o sledovaný prime-time titul práve v období, keď o televíznu reklamu silnie záujem inzerentov.

Milionára na obrazovky STV priniesol programový manažment Romana Liptáka, vysielal sa od 12. apríla 2007 s trojmesačnou pauzou od júla do septembra. Jeho výsledky sa do konca minulej sezóny pohybovali medzi 17 až 19-percentnými podielmi. Po oneskorení nasadenia v podaní nového programového manažmentu a zmeny moderátora na Ivetu Malachovskú výsledky kvízu dramaticky klesli pod 15 %. Opäť na obstojné čísla sa dostal až posledný mesiac.

V prime-time programe STV zostáva už len jeden licencovaný titul, Pošta pre teba. Licencia končí štyri mesiace po Milionárovi.

 

Formáty ukončené v sezóne 2007/2008

1. Music One (Markíza)

2. Pestúnka (Markíza)

3. Pokúšaj! (Markíza)

4. Skutočné príbehy (Joj)

5. Humoriáda (Jednotka)

6. Riskuj! (Joj)

7. Nakupuje vám to (Joj)

8. Drišľakoviny (Jednotka)

9. Duel (Jednotka)

10. Telečumil (Jednotka)

11. Osudom skúšaní (Jednotka)

12. Chart One (Jednotka)

13. Varení pečení (Jednotka)

14. Senzi byt (Markíza)

15. Politika.sk (Joj)

16. Milionár (STV)

 

Foto: Markíza