Zľavomat je najväčší domáci zľavový server podľa tržieb

Slovenské zľavové servery majú nového lídra - Zľavomat.sk. Podľa neoficiálnych štatistík sa z Česka dovezený portál stal v októbri webom s najväčším obratom v segmente hromadného nakupovania.

Zľavomat o svojom novom prvenstve informoval tento týždeň vlastným promom, informáciu neopieral o konkrétne zdroje. Šéf Zľavomatu na Slovensku Tomáš Sroka pre Mediálne.sk upresnil, že ide o štatistiky čerpaného z jedného zo zľavových agregátorov. Tie preberajú ponuky z väčšiny webov a sú schopné ich porovnávať a vyhodnocovať. Zľavomat podľa Sroku za október vygeneroval obrat vo výške takmer pol milióna eur.

Informáciu o tom, že Zľavomat je objemovo najväčší, potvrdil aj ďalší agregáror Zľavy.sme.sk. Jeho šéf Ľubomír Jochim uviedol, že Zľavomat v posledných mesiacoch v tržbách prudko rástol a v uplynulom mesiaci tesne predbehol konkurenciu. “Zľavomat mal tržby vyššie o približne 10 percent, za posledné mesiace mal nárasty tržieb takmer každý mesiac o takmer sto percent,” povedal Jochim.

Napriek tomu nie je prvenstvo Zľavomatu zatiaľ úplné. Z rovnakých údajov podľa Jochima vyplýva, že v počte predaných zľavových kupónov je stále lídrom konkurenčná ZľavaDňa.sk. Tá bola do októbra podľa aj lídrom v obrate.

Podľa Jochima sa pod vyššie tržby aj napriek nižšiemu počtu predaných zliav podpísali v prípade Zľavomatu najmä zájazdy. Tie začal predávať v posledných približne troch mesiacoch.

ZľavaDňa informácie o tom, že Zľavomat je hospodársky za október lídrom, nechcela komentovať. “Informáciu nevieme potvrdiť, nakoľko nepochádza z verejne dostupných zdrojov,” uviedla PR manažérka Zľavy Dňa Simona Cagalincová. Odvolala sa na štatistiky z agregátora Odpadneš.sk, podľa ktorého Zľava Dňa predala počas októbra takmer dvojnásobne viac kupónov ako druhý Zľavomat.

Kým Zľavomat rozbieha na Slovensku úspešnú pobočku svojmu materskému projektu Slevomat.cz z Česka, Zľava Dňa sa uberá opačným smerom. V polovici novembra portál spustil svoju českú verziu SlevaDne.cz, chce sa s ňou dostať medzi najúspešnejšie na trhu.