Integrovaný Snapchat

Markov Zuckerbergov plán kúpiť Snapchat zlyhal, preto je sociálna sieť dlhodobo pod útokom Facebooku a Instagramu, ktoré kopírujú každú významnejšiu funkcionalitu. Nová stratégia Snapachatu je preto priam geniálna a presne v duchu „nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ“ sa sústreďuje na spájanie a integráciu Snapchatu do iných aplikácií a naopak. Napríklad, ak ste aktívny na Snapchate a máte zároveň Tinder, môžete Stories priamo zdieľať na oboch platformách. Integrácia je možná cez rôzne developerské kity, zvané podľa funkcionality Snap Kit, Story Kit či Ad Kit.

Bezpečné (ne)odobratie zariadenia

Spomeniete si, ktoré hlásenie na vašom počítači je to najviac zbytočné? My máme jeden tip – hovorí sa, že ľudský život nie je taký dlhý, aby sme mali čas na „bezpečné odobratie zariadenia“ z USB portu a osobne nepoznáme nikoho, kto by upozornenie neignoroval. Microsoft však v príspevku k novému update Windows 10 sám upozorňuje, že tento proces už nebude potrebný. Malý krok pre Windows, veľký skok pre ľudstvo!

Somnox: prvý robot, ktorý pomôže so zaspávaním

Máte problém so zaspávaním? Príčin môže byť množstvo, jedným z riešení, ako zaspať rýchlejšie a zobudiť sa oddýchnutejší by mal byť aj dýchajúci robot Somnox. Ide v podstate o technologicky sofistikovanejší vankúš, ktorý si viete spárovať s aplikáciou, nastaviť si druh oddychu od krátkeho šlofíka až po nočný spánok, následne si ho pritúliť a vďaka spoločnému synchronizovanému dýchaniu vám pomôže so zaspávaním. Prvé recenzie sú veľmi pozitívne, novinka dokonca dostala ocenenie Red Dot Design Award 2019.
###{EMBED_YOUTUBE:BDbTCXVGYZk}###

Assange zatknutý

Julian Assange, zakladateľ organizácie Wikileaks, bol zatknutý britskou políciou na ekvádorskom veľvyslanectve. Wikileaks na udalosť reagovala, že J. Assange nebol zatknutý „len tak“ a zo strany Ekvádoru mu bol politický azyl zrušený nelegálne, čím malo byť porušené medzinárodné právo.

###{EMBED_YOUTUBE:aTJuBeGp71k}###

ADMA v RPR

ADMA sa stala súčasťou združenia Rady pre reklamu (RPR), ktorá podporuje etickú samoreguláciu v oblasti reklamy. Medzi členmi RPR sú viacerí zadávatelia reklamy, ale aj Asociácia vydavateľov tlače a Asociácia nezávislých rozhlasových a televíznych staníc.


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

###{EMBED_MEDIA_WIDEN_EZ:0}###

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)