Spravodajský server Pluska.sk Spoločnosti 7 Plus už má novú podobu. Spustil ju počas víkendu. Web prináša novú štruktúru titulky, viac priestoru pre servis a operatívne informácie.

Nový web spustila Spoločnosť 7 Plus v nedeľu. Na Facebooku o jeho spustení informovala včera popoludní, ešte predtým sa ospravedlňovala za dočasné výpadky súvisiace so zapínaním novej stránky.

Dizajn zodpovedá tomu, ktorý Pluska ukázala už v promomateriáloch k jesenným plánom vydavateľstva. Nosnými farbami sú čierna, biela a červená, dizajn sa podobá napríklad na spôsobm akým je riešený český Blesk.cz. Modrá, ktorá je poznávacou farbou denníka Plus jeden deň, už na webe nefiguruje. Zmenilo sa aj logo spravodajského servera.

Pluska.sk má nový dizajn

Zdroj: Spoločnosť 7 Plus

Veľký priestor dostáva v hornej časti webu promobox s aktuálnymi správami. Okrem toho má aj každá zo sekcií svoj vlastný promobox, ktorý sa zobrazí iba po prejdení myšou na sekciu. Hneď v prvý deň po spustení novej verzie portálu navyše Pluska využíva aj operatívny banner upozorňujúci na aktuálnu mimoriadnu udalosť - smrť bývalého prezidenta Václava Havla. Ten momentálne koliduje so zobrazením promoboxu jednotlivých sekcií, ktorý banner prekrýva.

Dôležité postavenie na novom webe majú servisné informácie. Počasie, horoskopy, TV program a menný kalendár majú miesto v hornej polovici webu a sú znázornené výraznými piktogramami.

Už pred Pluska.sk zmenili podobu online obsahové magazíny vydavateľstva iZáhradkár, iZdravie a iPeknéBývanie. Zmena ešte čaká posledný z magazínov Dobré jedlo.

Redizajn Spoločnosť 7 Plus avizovala vo svojich oficiálnych materiáloch. Z nich vyplývalo, že zmeny jednotlivých webov chce postíhať do konca roka.

Čo si myslíte o novom dizajne Pluska.sk? Napíšte do diskusie